Atsakingi skaitytojai technikos atsikrato atsakingai

Quoc Nguyen foto.

Kviečiame prisijungti prie iniciatyvos „Atsakingas skaitytojas“!

Atsakingi skaitytojai gyvena patogiai — apie nebepataisomą didelių gabaritų namų ūkio techniką (pavyzdžiui, šaldytuvą) pasako bibliotekai el. paštu informacinis@moletai.rvb.lt , nurodo laiške, kokios technikos norėtų atsikratyti, taip pat savo adresą ir telefoną, o smulkesnę (pavyzdžiui, lygintuvą ar feną, taip pat baterijas) atneša tiesiai bibliotekon.

Jei gyvenate ne Molėtų mieste, o rajone, galite parašyti artimiausiai bibliotekai. Rajono bibliotekų kontaktus galite rasti čia.

Užpildyti stambios technikos išvežimo formą galima ir atėjus bibliotekon.

Technikos surinkimas ir išvežimas nemokamas.

Esame Jums dėkingi, kad saugote gamtą, tuo pačiu padedate bibliotekoms ir bendruomenėms. 2019 metų rugsėjo–gruodžio mėnesiais tokiu būdu, vykdant projektą „Atsakingas skaitytojas“, jame dalyvavusios šalies bibliotekos surinko beveik 24 tonas elektronikos atliekų. Labiausiai šiame projekto etape pasižymėjusias bibliotekas projekto iniciatorė Elektronikos platintojų asociacija (EPA) apdovanojo prizais – skaitytojų mėgstamiausiomis knygomis.

Atnešti neveikiančią elektroniką arba užsiregistruoti, kad stambią elektroniką surinkėjai paimtų iš namų galite ir savo kaimo bibliotekoje.

Kaip savo knygoje sako pasaulinio garso tvarkymosi meistrė Marie Kondo, tegul namuose lieka tie daiktai, kurie Jums kelia džiaugsmą!

PROJEKTO EIGA

Projekto trukmė: nuo 2020 m. gegužės mėn. pradžios iki 2020 m. gruodžio mėn. pabaigos.

o Projekto metu bibliotekų lankytojai raginami rūšiuoti ir iš namų atnešti senas baterijas bei kitus smulkius neveikiančius ar nenaudojamus elektronikos prietaisus (pvz., plaukų džiovintuvus, elektrinius virdulius, elektroninių detalių turinčius žaislus ir pan.). Baterijos turi būti metamos į specialią EPA elektronikos atliekų surinkimo dėžutę, ant kurios pažymėtos rūšiavimui skirtos ertmės.

o Projekto metu bibliotekų lankytojai bibliotekose gali užpildyti nemokamo stambiosios elektronikos (pvz., skalbyklės, šaldytuvai, gartraukiai, šildymo prietaisai ir pan.) atliekų išvežimo iš namų formą. EPA surinkėjai atvykę surinkti smulkiosios elektronikos atliekų į biblioteką tą dieną išveš ir užregistruotus stambiosios elektronikos prietaisus iš gyventojų namų. Užpildytų formų lauksime likus trims savaitėms iki kiekvieno etapo pabaigos (arba etapo eigoje, jeigu sąrašą sudaro daugiau kaip penki užsiregistravę gyventojai.

ELEKTRONIKOS ATLIEKŲ SURINKIMAS IR VERTINIMAS

Bibliotekose surinktos smulkiosios elektroninės technikos atliekos išvežamos susiderinus laiką su EPA surinkėjais.

Tą pačią dieną bus surenkama ir bibliotekoje užsiregistravusių gyventojų namuose laikoma stambioji elektroninė technika. Po išvežimo bibliotekoms pateikiami surinkimo rezultatai.

Bibliotekų rezultatai bus skaičiuojami ir prizai teikiami pasibaigus etapui (5.1 punkte numatytais laikotarpiais) pagal faktinį elektronikos ir baterijų atliekų surinkimą. Bendrą faktinį surinktų atliekų kiekį sudarys tiek smulkiosios elektronikos ir baterijų atliekos, kurios buvo surinktos bibliotekoje, tiek iš gyventojų namų surinkta stambioji elektroninė technika, kurios registracija buvo pateikta bibliotekoje esančioje formoje.

Surinktos atliekos sveriamos ir surinkimo rezultatai nurodomi kilogramais.

Pasibaigus projektui, speciali atliekų surinkimo dėžutė bus palikta bibliotekose – tolesniam elektronikos ir baterijų atliekų surinkimui.

PRIZAI

Projekto organizatoriaus įsteigtais prizais bus apdovanotos keturios daugiausia elektroninės technikos ir baterijų atliekų surinkusios bibliotekos. Laimėtojai bus renkami pasibaigus etapui:

2020 m. rugpjūčio mėnesį – už 2020 m. gegužės, birželio, liepos mėnesiais surinktas elektronikos ir baterijų atliekas.

2021 m. sausio mėnesį – už 2020 m. rugpjūčio, rugsėjo, spalio, lapkričio, gruodžio mėnesiais surinktas elektronikos ir baterijų atliekas.

Kiekvieno etapo pabaigoje dviem daugiausiai elektronikos ir baterijų atliekų surinkusioms bibliotekoms bus dovanojamos knygos už 500 Eur sumą. Norimų knygų sąrašą pateikia biblioteka.

Daugiau informacijos apie projektą

Laimėtojai bus skelbiami tinklalapyje epa.lt, EPA paskyroje „Facebook“ socialiniame tinkle bei informuoti asmeniniu skambučiu bei elektroniniu laišku.

EPA ir Molėtų bibliotekos info.

Verified by MonsterInsights