Kviečiame rašyti knygą Molėtų krašte!

Rašytojas/us, poetes/us ir publicistes/us, visus, kas šiuo metu esatę pasinėrę į naujos knygos rašymą, kviečiame pasinaudoti galimybe 30 dienų gyventi ir kurti Molėtų krašte. Vietos pakeitimas, atsiskyrimas nuo įprastos aplinkos ir žmonių, aukštas dangus ir gamtos grožis gali veikti kaip kūrybos katalizatoriai.

Molėtų bibliotekos organizuojamą Tarptautinę rašytojų rezidencijų programą „Parašyta Molėtų krašte” (angl. Writing@Moletai) remia Lietuvos kultūros taryba.

PAPILDYMAS: dėl naujų atvykimo į Lietuvą taisyklių kurti Molėtų krašte rugsėjo mėnesį kviečiame autorius iš LIETUVOS, LATVIJOS, ESTIJOS, SUOMIJOS, NORVEGIJOS, ITALIJOS, VENGRIJOS. Paraiškų rudens rezidencijoms laukiame iki rugpjūčio 31 d.

Atvykstantiems iš kitų valstybių šiuo metu taikomi apribojimai dėl COVID-19 rizikos. Atsiprašome, kad neturime sąlygų saviizoliacijai atvykstantiems iš tų šalių, kur užsikrėtusiųjų skaičius yra perkopęs 16 atvejų 100 tūkstančių gyventojų, todėl ir reziduoti priimti dabartinėmis aplinkybėmis negalėsime.

 • Sveiki! Dėkojame, kad domitės tarptautine rašytojų rezidencijų programa „Parašyta Molėtų krašte” (Writing@Moletai). Nekantriai laukiame, kada galėsime susipažinti su Jūsų paraiška. Maloniai prašome prieš pildant paraišką perskaityti šį tekstą.
 • Tarptautinė rašytojų rezidencijų programa suteikia galimybę 30 dienų plėtoti tą knygą/kūrybinį projektą, kuris Jums dabar aktualiausias. Rezidencijos laiką galėsite skirti medžiagos rinkimui, gilinimuisi į ją, rašymui, perrašymui, išmetimui visko, kas parašyta, lauk ir pradėjimui rašyti iš naujo.
 • Mokesčio už dalyvavimą rezidencijų programoje nėra. Apmokame Jūsų nakvynę, mokame honorarą iki 200 EUR už tekstą, kurį publikuosime, ir už bendrą prisidėjimą prie vietos kultūrinio gyvenimo. Kurti Molėtų krašte kviečiame rugsėjo-spalio mėnesiais.
 • Gyvensite atskirame kambaryje, kuriame bus tik tai, kas būtina – lova, stalas, knygų lentyna, kabykla. Apylinkių vaizdai – už milijoną. Minimalistinė aplinka Jūsų neblaškys, o aplinkos grožis įkvėps ir suteiks jėgų. Galite atsivežti knygų ir visko, ko reikia kūrybai. TV nebus, jei norėsite, galėsite atiduoti telefonus ir kitus blaškančius įrenginius saugojimui. WC/dušas ir virtuvė bendri, tvarkingi.
 • Apgyvenimo vietos priklauso nuo rezidentų skaičiaus ir gali keistis — Molėtai yra kurortinis rajonas, bet žadamus apgyvendinimo standartus užtikrinsime. Iškilusius nepatogumus spręsime. Vietas darbui siūlysime ir derinsime individualiai.
 • Svarbu: programa nepadengia kelionės išlaidų, sveikatos draudimo. Ji skirta vienam žmogui – šeimos nariai ir kiti žmonės rezidencijos metu Jūsų kambaryje apsistoti negalės.
 • Jeigu esate literatas, šiuo metu gyvenantis Molėtų krašte, suteikti gyvenamosios vietos Jums negalėsime, bet būsime laimingi, jeigu dalyvausite susitikimuose ir kituose programos renginiuose — vienas iš jos tikslų yra praturtinti mūsų bendruomenės literatūrinį gyvenimą, sudaryti aplinką, kurioje galėtų megztis naujos pažintys ir augti nauji kūrybiniai sumanymai.
 • Paraiškoje prašytume pristatyti planuojamą knygą (iki 500 žodžių), taip pat – jei yra galimybė – pridėti jos planą arba ištrauką (iki 3 psl.). Paminėkite, kuriame kūrybiniame etape dabar esate ir ką norėtumėte nuveikti atsiskyrę Molėtų krašte.
 • Rezidencijų programa atvira tiek pradedantiems, tiek brandiems autoriams. Atrankos kriterijai – kūrėjo potencialas (įvertinama jau publikuota kūryba, pradedančiųjų, dar nepublikuotų autorių – atsiųsti tekstai), konkretaus rezidencijos metu planuojamo vykdyti kūrybinio-literatūrinio projekto aktualumas, autorės(-iaus) motyvacija, atsižvelgiama į žanrų ir autorių įvairovę.
 • Būsime dėkingi, jei prie paraiškos pridėsite nuorodas į pasirinktus publikuotus savo tekstus. Jei esate dar nieko nepublikavę, atsiųskite du geriausius savo tekstus (gali būti ir audiovizualiniai darbai, kalbos – lietuvių, anglų). Paminėkite apdovanojimus ir nominacijas.
 • Ko norėtume iš Jūsų? Kad rašytumėte, ir kad būtumėte. Tikime, kad menininko buvimas bendruomenėje yra vetingas. Prašysime, kad du kartus – rezidavimo pradžioje ir pabaigoje – susitiktumėte su mūsų skaitytojais. Esant apribojimams dėl COVID-19 susitikimai bus virtualūs. Tai galės būti pokalbis, skaitymai, Jūsų sumanymų pristatymas, kūrybinė pamoka – kartu rasime Jums priimtiną susitikimo formą. Jei situacija neleis rengti susitikimų, jie vyks internete. Taip pat norėtume, kad baigiantis rezidavimui pasidalintumėte tekstu (iki 3 psl.), kurį galėtume publikuoti. Tai galėtų būti Jūsų rašomos knygos ištrauka ar įžvalgos Jums aktualiomis temomis, parašytos Molėtų krašte.
 • Planuodami darbus ir laiką nepamirškite, kad Molėtų krašto gamta nuostabi, o istorija turtinga – gal norėsite pasekti Bonos Sforcos pėdsakais, aplankyti Videniškių vienuolyną, susipažinti iš arčiau su sudėtinga ir skausminga krašto istorijos dalimi, pasižvalgyti į žvaigždes Molėtų observatorijoje, daug vaikščioti, maudytis ežere ar upėj, važinėti dviračiu (jį duosime), o gal nuplaukti į ežero vidury esančią salą. Tai tvarią kūrybą skatinanti programa – rekomenduotume į rezidavimo planą įtraukti rūpestį savimi, atidumą aplinkai, sulėtėjimo tikimybę ir nieko neveikimo dienas. Tikimės, kad Molėtų kraštas veiks Jus ir būsimą Jūsų knygą geriausiu būdu.
 • Reziduodami mėgausitės kūrybine autonomija, bet visada palaikysime ryšį ir stengsimės pasirūpinti, kad nieko netrūktų. Ekskursijų nuorodos, kraštotyrinė informacija, praktiniai patarimai ką pamatyti, kur pavalgyti, buitinių problemų sprendimas – mūsų rūpestis. Jei paskaitysite mums, ką rašote – pasakysime, ką manome.
 • Molėtų rajono savivaldybės reakcija į koronaviruso riziką buvo viena sparčiausių Lietuvoje, gyventojams pavasarį nemokamai dalintos kaukės (prisidėjo ir bibliotekininkės). Naujausią COVID-19 statistiką galite pasitikrinti savivaldybės puslapyje Bibliotekose laikomės saugumo reikalavimų — šiuo metu darbuotojai ir lankytojai dėvi kaukes arba skydelius, dezinfekuojamos rankos ir paviršiai, laikomasi saugaus atstumo. Gyventojų tankumas Molėtų rajone — 16,1 žm./km² (palyginimui Vilniuje — 1 374 žm./km², Kauno rajone — 56,5 žm./km²).
 • Paraiškų rudens rezidencijoms laukiame iki rugpjūčio 31 d.

PARAIŠKOS FORMA

VARDAS, PAVARDĖ
GIMIMO METAI
ADRESAS
TELEFONAS
EL. PAŠTAS
PAGEIDAUJAMA ATVYKIMO DATA
PAGEIDAUJAMA IŠVYKIMO DATA
KŪRYBINĖ PATIRTIS (KNYGOS, PAMINĖTINI TEKSTAI)
APDOVANOJIMAI, NOMINACIJOS
KĄ JUMS REIŠKIA ŽODIS “TVARUMAS”? (klausiame norėdami geriau Jus pažinti, jeigu šiam žodžiui neteikiate reikšmės, taip ir parašykite)
JŪSŲ KNYGOS PROJEKTAS (iki 500 žodžių, paminėkite etapą, taip pat – ką ketinate nuveikti reziduodami Molėtų krašte, atskirai pridėtas preliminarus knygos planas arba ištrauka – pliusas)
PASTABOS, PAGEIDAVIMAI

Daugiau informacijos apie Molėtų kraštą

Verified by MonsterInsights