Pavasario naujienos Vaikų skaitykloje/gegužė

keliauja asilas su gaidžiu, šunimi ir katinu

Kęstutis Kasparavičius, Ramūnas Kasparavičius

Brėmeno miesto muzikantai

Dainuosim, grosim Miesto Halėj
Ir pagyvensim kaip karaliai.
Gaidys su asilu, dar katinas, šuva:
– Visi į Brėmeną eiva!

Bet iki Brėmeno jie taip ir nenukeliavo, nes savo laimę kur kas arčiau surado. Viena žinomiausių brolių Grimų pasakų lietuviškai šįkart atgyja dailininko Kęstučio Kasparavičiaus iliustracijose ir jo brolio Ramūno Kasparavičiaus eilėse.

Kęstutis Kasparavičius – dailininkas, knygų vaikams iliustruotojas ir rašytojas. Tai žymiausias lietuvių vaikų knygų kūrėjas, jo knygos leidžiamos įvairiose Europos, Azijos, Šiaurės ir Pietų Amerikos šalyse. Dailininko braižą visada lengva atpažinti. Pagrindinė jo iliustracijų technika – pieštukas ir akvarelė. K. Kasparavičiaus kūrybą itin vertina literatūros kritikai, jo knygas mėgsta įvairaus amžiaus skaitytojai.

vaiko veidas, aplink jį spalvoti burbulai

Kim Huynh

Mano spalvota diena. Knyga apie emocijas

Mijos diena prasideda mamos daina. Mergaitė jaučiasi laiminga, o tėčiui ją vežant į darželį –rami. Bet šiandien Mija patirs labai daug emocijų – ne tik liūdesį, baimę, bet ir pasididžiavimą savimi, kai įveiks sunkumus.

Nuostabiai iliustruota knygelė „Mano spalvota diena“ ugdo mažųjų emocinį intelektą, skatina pažinti jausmus ir drąsiai apie juos kalbėtis su artimaisiais.

žmonės žiūri pro lėktuvo langą

Tomas Dirgėla

A komanda ir didelė kalbanti papūga

Mergaitė su žiurke ant peties, gobtuvą ant galvos vis užsimetęs keistuolis ir istorijos mokytojas – kas juos gali sieti? Tai A KOMANDA, kurios kiekvieną savaitgalį laukia vis naujas nuotykis!

Šį kartą iš miesto zoologijos sodo dingsta reta papūga. Betgi ji neišskrido pro pravirą langą! Ar tik nebus čia pasidarbavusi tarptautinė gyvūnų grobikų gauja? Kai trijulei į pagalbą atkeliauja vieno iš detektyvų močiutė, laukia patys tikriausi nuotykiai ir daug veiksmo!

Mylimiausias vaikų rašytojas Tomas Dirgėla tęsia savo naują detektyvinę nuotykių seriją!

berniukas puode verda vaistus, šalia daug buteliukų

Roald Dahl

Stebuklingieji Džordžo vaistai

Džordžui išseko kantrybė. Visi turi geras ir mielas seneles, o už jo bjauresnės nerasi visame pasaulyje. Ji – pikta niurzga ir dar sako, kad valgyti kirmėles sveika.

Likęs vienas berniukas nusprendžia pamokyti senelę. Jis išvirs jai stebuklingų vaistų nuo visų ligų ir bjauraus būdo.

Vos senelė gauna Džordžo vaistų, prasideda neįtikėtini dalykai. Ji taip greitai ima augti, kad galva pramuša stogą. Kas dabar bus ir ką pasakys Džordžo tėvai? Ir ko dar gali pridaryti stebuklingieji Džordžo vaistai?

Pasiutusiai juokinga istorija!

šuneliai laksto po pievą, aplink skraido bitės

Rose Lihou

Mažyčiai šuneliai

Betė su mama persikelia gyventi pas senelius. Drovios mergaitės laukia nauja mokykla, nauji draugai ir dideli pokyčiai…

Anksčiau prie močiutės ir senelio namų buvo didelis, gražus sodas su spalvingomis gėlėmis bei slaptomis vietelėmis slėpynėms, bet dabar jis niūrus ir apleistas. Betei sulaukėjęs sodas atrodo puiki vieta pasislėpti nuo visų gąsdinančių pokyčių, tačiau čia jos laukia tikra staigmena. Aukštoje žolėje išgirdusi keistus garsus, ji negali patikėti tuo, ką pamato.

KETURI MAŽYČIAI ŠUNELIAI, NE DIDESNI UŽ PELES!

Betei visada labai patiko gyvūnai, o ypač šunys, todėl ji tuojau susidraugauja su mažyliais ir netgi kartu imasi svarbių darbų. Ar jiems pavyks išsaugoti sodą ir šunelių namus? Prisijuk prie jų nuotykio ir tu!

Labai šilta, stebuklinga istorija apie netikėtą draugystę bei didelius pokyčius, kuriuos lengviau priimti, kai esi supamas mylinčios šeimos ir gerų draugų.

pašėlę vaikai su šalmais ant galvos, šalia papūga

Jo Simmons

Aš pavogiau savo superprotingos sesers smegenis

Keitas pakliuvo į „SUPERPROTINGŲ VAIKŲ“ viktoriną ir yra pasiryžęs ją laimėti. Tik menka bėdelė… jis nėra genijus! Dar blogiau, Keito sesuo MINERVA iš tikrųjų yra geniali. Maža to, jam teks su ja varžytis.

IŠEITIS YRA!

Keitas privalo tapti SUPERPROTINGAS, ir kuo greičiau! Nors ir nėra genijus, jis tikrai išradingas. Gal jam tiesiog pavyks pavogti sesers smegenis? O gal keli neįtikėtini IŠRADIMAI, čiaudintys Čilės triušiai ir keisti paplotėliai atvers jam kelią į PERGALĘ?

žmogus voras skraido po miestą

Mike Maihack

Žmogus Voras ir Keršytojų augintiniai

„Žmogus Voras ir Keršytojų augintiniai“ – grafinė novelė arba komiksas.

Kartu su didžia galia tenka ir didi atsakomybė rūpintis augintiniais!

Kai Keršytojai susirenka įveikti blogio Niujorke, Žmogui Vorui tenka pati svarbiausia užduotis: pasirūpinti visų Keršytojų augintinių saugumu! Kol superaugintiniai siaučia mieste, o grėsmė Niujorko centre auga, Žmogus Voras supranta, kad neužtenka tik šaudyti voratinklius, kad būtum tikras superherojus!

Labai smagioje grafinėje novelėje, kupiname veiksmo, humoro ir padaužų augintinių, sutiksi mėgstamiausius Keršytojus: Geležinį žmogų, Kapitonę Marvel, Juodąją panterą ir kitus! Ar esi pasiruošęs nutrūktgalviškam nuotykiui?!

mergaitė dykumoje

Justina Kapeckaitė

Tyroji Aušra

Smėlio pustomos dykvietės viduryje stūkso didžiulis stiklo kupolas. Po juo – miestas, kuriame gyvena žmonės. Tai – Tyroji Aušra, paskutinysis prieglobstis ir tikras technologinis stebuklas, rūpestingai valdomas visareginčios ir visagalės deivės Aušrinės. Čia gyvenantieji laimingi ir viskuo aprūpinti, jų saugumą užtikrina tvarkdariai ir nuolat sekančios kameros. Tyrojoje Aušroje visi džiaugiasi ir yra amžinai dėkingi sumaniai miesto valdovei. Tik kvailys galėtų netikėti Aušrinės dieviškumu ir gera valia.

Tačiau Dangė puikiai žino, kad jos geriausios draugės tėvai prapuolė daugiau nei prieš metus. O dabar tvarkdariai ateina išsivesti Aušrine suabejojusio kaimyno, kuris kiekvienam rasdavo šiltą žodį ir niekuomet neatsisakydavo pagelbėti. Mergaitė pasiryžta išsiaiškinti, kas iš tiesų dedasi mieste, net jei dėl to teks lįsti į didžiausią pavojų.

mergaitė pabaisos nasruose

Jack Meggitt- Philips

Pabaisa ir Betanė

Ebenizeris Žnyplius – siaubingas žmogus, gyvenantis visiškos gausos kupiną gyvenimą. Jam nereikia nerimauti netgi dėl mirties, nes amžinai jaunas Ebenizeris savo palėpėje laiko ir peni šlykščią Pabaisą, kartu su gleivėmis išvemiančią jam ne tik pageidaujamų daiktų, bet ir jaunystę išsaugantį eliksyrą. Tik… Maža bėdelė ta, kad Pabaisa tampa vis godesnė ir išrankesnė.

Likus kelioms dienoms iki 512 Ebenizerio gimtadienio Pabaisa įsigeidžia sušlamšti mažutį, gražutį, sultingą… vaiką! Ebenizeris nusprendžia, kad vienam berniukui į nosies šnerves kirminus begrūdanti našlaitė Betanė kaip tik ir būsianti reikiamas kąsnis. Ar ji gali sugrąžinti jaunystę Ebenizeriui? Kas laimės jo namuose užvirusią kovą ir kas ją kovoja: jaunystė ir mirtis, Pabaisa ir Betanė, o gal draugystė ir savanaudiškumas?

širdis vandenyje

Sofia Chanfreau, Amanda Chanfreau

Žirafos širdis labai didelė

Knyga „Žirafos širdis labai didelė“ yra Suomijos vaikų ir jaunimo literatūros apdovanojimo 2022 m. laimėtoja.

Dešimtmetė Vega kartu su tėčiu gyvena Žirafos saloje. Gali atrodyti, kad gyvenimas čia labai paprastas, tačiau laki mergaitės vaizduotė pasaulį paverčia kupinu nuotykių, fantastiškų būtybių ir įvairiausių įdomybių: štai asfaltbebris Šypsnis, o čia perėjos zebras Zacharijas. Bet rūpestingąjį tėtį neramina dukters įsivaizduojami draugai…

Užtat Vegos senelis kur kas supratingesnis. Jis pasakoja jai salos pasakas bei legendas ir nepriekaištauja dėl įsivaizduojamų draugų. Senelis moka atsakyti į kone visus anūkės klausimus, tik, kaip ir tėtis, labai nenoriai kalba apie jos mamą, kurios mergaitė visai neprisimena.

Bet kai tėtis pradeda susitikinėti su nelabai malonia moterimi, Vega netikėtai įgyja susirašinėjimo draugę. Tada nutaria leistis į nuotykį ir sužinoti kuo daugiau apie savo mamą.

„Žirafos širdis labai didelė“– magiškas ir kartu labai tikroviškas pasakojimas apie ilgesį, apie norą būti matomai ir mylimai tokiai, kokia esi.

knyga apraizgyta raudonu siūlu

Holly Jackson

Geros mergaitės nusikaltimų vadovas

„NEW YORK TIMES“ BESTSELERIS NR. 1

Populiarios vyresniųjų klasių moksleivės Endės Bel žmogžudystės byla jau seniai baigta. Prieš penkerius metus Endę nužudė jos vaikinas Salas Singas, o tuomet atėmė gyvybę ir sau. Tai žino policija. Tai žino visi Litl Kiltono miestelio gyventojai.

Tačiau Pipa Fic-Amobi, dabar jau pati vyresniųjų klasių moksleivė, nėra tuo užtikrinta. Salą ji pažinojo iš vaikystės – vaikinas visada buvo toks geras… Pipa nusprendžia pati ištirti Endės Bel bylą. Ji randa tamsių paslapčių pėdsakus, galinčius įrodyti, jog Salas buvo nekaltas. Bet kažkas miestelyje nenori, kad Pipa kapstytųsi po praeitį.

Ar Pipa gali jaustis saugi, jei tikrasis žudikas arba žudikė vis dar slapstosi Litl Kiltone?

karūna apkaišiota rožėmis

Taheren Mafi

Džinų išrinktoji

Visas pasaulis Alizę laiko nieko verta tarnaite, ir niekas nežino, kad iš tiesų ji – pradingusi senovinės džinų karalystės sosto paveldėtoja. Ji nuolat ieškoma, todėl priversta slėptis visiems puikiai matomose vietose, kad neišsiduotų ir išvengtų pavojaus.

Bet vieną dieną ji suklysta.

Sosto įpėdinis Kamranas girdėjo, ką byloja pranašystės, ir žino, kad žiauriai pabaisai lemta nužudyti jo karalių. Karalystei sparčiai nyrant į sutemas, Kamranas beviltiškai ieško tamsos šaltinio. Bet kuo įtartinesnė jam atrodo tarnaitė keistomis akimis, kuo daugiau apie ją sužino, tuo sunkiau išlikti abejingam. Net jei įsimylėti tokią merginą kaip Alizė reiškia išsižadėti visko, kas jam brangu.

Džinų išrinktoji“ – tai New York Times ir USA Today bestselerių autorės Taheren Mafi romanas apie dviejų karalysčių nesantaiką, apie uždraustą meilę ir seniai pamirštą karalienę, kuri turi įveikti tamsą, susigrąžinti sostą, atkurti karalystę ir išgelbėti savo tautą nuo vargano gyvenimo.

vaiko veidas

Katja Brandis

Miškų bastūnai, 5 knyga. Priešo pėdsakai

Miškų bastūnų mokykloje Kerago laukia naujas nuotykis. Prieš egzaminus visi mokiniai turės atlikti praktiką ir pasirinkti sritį, atitinkančią kiekvieno unikalius gebėjimus. Pusiau puma, pusiau žmogus Keragas padės reindžeriui prižiūrėti nacionalinio parko teritoriją.

Tačiau vaikinui šiuo metu rūpestį kelia visai ne mokslai. Jo didžiausias priešininkas Endrius Milingas, visais būdais siekiantis pakenkti paprastiems žmonėms, įgijo dar daugiau sekėjų. Keragas su draugais ketina užkirsti kelią piktiems jo kėslams ir įkuria Slaptąjį reindžerių klubą. Bet ar įmanoma įveikti Milingą?

Keragas – miškų bastūnas. Tai reiškia, kad jis šiek tiek puma, šiek tiek žmogus. Ir panorėjęs gali virsti tiek vienu, tiek kitu. Tokių bastūnų esama ir daugiau – yra net visa jiems skirta mokykla. Keragas ruošiasi atlikti praktiką pas reindžerį ir kovoja su itin galingu miškų bastūnu Endriumi Milingu, siekiančiu už kadaise patirtą skriaudą atkeršyti visiems žmonėms.

„Priešo pėdsakai“ – penktoji vokiečių rašytojos Katja’os Brandis nuotykių serijos vaikams ir paaugliams „Miškų bastūnai“ knyga. Joje daugiau sužinome apie miškų bastūnus, paslaptingą jų mokyklą, šaunius nuotykius, netikėtus pavojus ir ypatingas bastūnų gyvenimo detales. Bestseleriais tapusių fantastinių knygų apie miškų ir jūrų bastūnus autorei Katjai Brandis itin rūpi gyvūnų ir gamtos gerovė. Aplinkosaugos tema svarbi visoje rašytojos kūryboje.

Eifelio bokštas, šalia prie upės motociklas ir ant užtiesalo padėtos vaišės

Anne-Sophie Jouhanneau

Bučiniai ir kruasanai

„Bučiniai ir kruasanai“ – romantiška istorija apie šešiolikmetę amerikietę Miją, niekada neabejojusią savo svajone – tapti garsia balerina. Mergaitė tiki, kad šokis yra jos kraujyje. Mat močiutė vis pasakoja apie Mijos prosenelę, kuri kadaise šoko Paryžiaus operoje ir kurią net nutapė garsusis Edgaras Dega! Tėvai nelabai tiki močiutės pasaka, bet Mijai tai – jokia fantazija, o jos likimas.

Ji pakviečiama į elitinę šešių savaičių baleto programą Paryžiuje. Čia Miją mokys geriausi mokytojai, čia ji daug dirbs ir sieks savo tikslo. Atrodo, viskas puikiai klostosi. Tačiau juk Paryžius pilnas nuotykių ir šėlsmo. Netikėtai sutiktas simpatingas Luisas priverčia Miją suprasti, kad vasara gali būti kitokia, nei ji tikėjosi. Luisas labai malonus, pasiryžęs amerikietei aprodyti visas Paryžiaus grožybes. Kaip smagu užšokti ant jo Vespos, apkabinti rankomis vaikino liemenį ir lėkti miesto gatvėmis ir gatvelėmis. Luisas – ne tik išmanus gidas. Jį sudomina ir Mijos prosenelės legenda. Jiedu kartu pradeda ieškoti būdų įminti šią mįslę, rasti tą Dega paveikslą. Tačiau jaunuoliai dėl įvairių priežasčių turi laikyti paslaptyje savo draugystę. Jiedu patirs visko – ir nusivylimo, ir pavydo, ir pykčio. Kaip ir visi jų amžiaus žmonės, išgyvens įvairių jausmų. Tačiau tikros draugystės ir tikro jausmo nesugriauna jokios negandos. Pasak literatūros kritikų, tai nėra lengvabūdiškas romanas, o sumaniai parašytas pasakojimas apie jaunuolių meilę, siekius ir ambicijas.

Verified by MonsterInsights