„Parašyta Molėtų krašte“: susitikimas su jaunaisiais skaitytojais Alantoje

Šilta ir saulėta diena Alantos gimnazijos pradinukams atnešė turiningą ir smagų rytmetį su vaikų rašytojais. Šiandien kartu su „Parašyta Molėtų krašte“ dalyviais, J. Kapeckaite-Šmaižiene, Daiva Molyte-Lukauskiene, M. Marcinkevičiumi bei rezidencijų kuratoriumi J. Blažiūnu, vykome į Alantą. Rašytojai bendravo su vaikais, skaitė savo parašytas istorijas, žaidė skautiškus žaidimus.

Justina Kapeckaite-Šmaižienė rašytojų rezidencijoje tęsia pradėtą mistinę apysaką, o šiandien ji vaikams paskaitė ištrauką iš savo knygos „Tyroji aušra“ apie dykvietės vidury stūksantį miestą po stikliniu kupolu, valdomą deivės Aušrinės. Kai ima dingti Dangei brangūs žmonės, ji leidžiasi į pavojingą nuotykį, norėdama išsiaiškinti tikrąją tiesą. Tai distopinė apysaka, kuri neabejotinai įsups jaunąjį skaitytoją į istorijos vingius ir nepaleis iki knygos pabaigos.

Apie viską gydančius ir norus pildančius gintarus vaikams papasakojo Daiva Molytė-Lukauskienė. „Kaip kiras gintarus rinko“ – knyga vaikams iliustruojanti rašytojos gyvenimą prie jūros. Stebuklingos gintaro galios nuo seno žmonių žinomos… Jie pildo norus, gydo. Tad vaikai sugalvojo norą ir šaukė gintarui, kad šis išsipildytų, o smilkstantis gintaras juos stebuklingai išpildys. Šią pasaką galite klausyti ir LRT vakaro pasakose.

Rašytojų rezidencijų dalyvis, vaikų rašytojas Marius Marcinkevičius pristatė savo ir Linos Itagaki knygą „Mergaitė su šautuvu“, pasakojo apie partizanus, kas jie tokie, moteris partizanes, bunkerius Lietuvoje. Po skaitymų ir istorijų pasakojimų rašytojas vaikams metė skautų iššūkį: vaikai susipažino su būtiniausiais įrankiais ir priemonėmis gamtoje, rungtyniavo miegmaišių suvyniojimo varžybose.

Po susitikimo su jaunaisiais skaitytojais rezidentai aplankė Alantos dvarą, apžiūrėjo dvaro ekspoziciją, gerėjosi atsiveriančia panorama nuo dvaro bokšto. Po įspūdžių Alantoje rašytojai grįžo į sodybą, kur tęs savo kūrybinius darbus.

Dėkojame Alantos gimnazijos bibliotekininkei Zenei Kildišienei, Alantos gimnazijos pradinukų mokytojoms.

Projekto partneriai: Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka, Lietuvos etnokosmologijos muziejus, Molėtų turizmo ir verslo informacijos centras, Molėtų rajono savivaldybė

Molėtų viešosios bibliotekos informacija

Verified by MonsterInsights