„Kosmosas mano kompiuteryje“ konkurso apdovanojimai

Šį rytą bibliotekoje džiaugsmingai šurmuliavo „Kosmosas mano kompiuteryje“ konkurso uždarymas. 5-12 klasių mokinius kvietėme leistis į kosminę kelionę ir sukurti bei sumontuoti video filmuką kosmoso tematika. Sulaukėme net 20 kūrybiškų ir originalių video filmukų, kurių temų įvairovė itin džiugino: nuo saulės sistemos, mitų apie liūto, jaučio žvaigždynus, fantastinių filmukų apie misiją į Marsą. Mokinių kūrybiškumas bei technologinis filmukų išpildymas metė nemenką iššūkį komisijos nariams išrinkti prizines vietas, kurių išskirtos net šešios bei viena paskatinamoji.

Pirmąją vietą už atliktą išsamų tyrimą ir tarpdiscipliniškumą, už informatyvų ir vizualiai patrauklų temos pristatymą, temos originalumą ir darbštumą užėmė Marija Akinytė. Antroji vieta už temos originalumą ir jos kūrybišką bei nuotaikingą įgyvendinimą, puikų technologinį išpildymą atiteko Elžbietai Nekrošiūtei. Už darbščiai išnagrinėtą temą, jos originalumą, tarpdiscipliniškumą bei patrauklų temos pristatymą trečioji vieta skirta Erikui Brazulevič. Kristupui Sizovui už temos originalumą ir patrauklų temos pristatymą buvo skirta ketvirtoji prizinė vieta. Už nuoseklų ir struktūruotą temos pristatymą, temos originalumą penktoji vieta atiteko Majui Mozūrai, o už mokslinės fantastikos filmuką apie misiją į Marsą, už originalumą ir šmaikštumą, kūrybišką temos pristatymą šeštoji vieta skirta Jonui Bimbiriui. Pro komisijos akis nepraslydo ir puikaus berniukų trio darbas apie dinozaurų išnykimą. Už temos originalumą ir vizualinį patrauklumą paskatinamasis prizas skirtas Tajui Maigiui, Rokui Ilgevičiui ir Visvaldui Dranseikai. Visiems dalyviams taip pat buvo įteikti padėkos raštai už dalyvavimą bei atminimo dovanėlės. Po prizų bei diplomų įteikimo peržiūrėjome prizinių vietų filmukus, kuriems negailėjome plojimų bei pagyrų, o kadangi „Kosmoteka“ skatina vaikus pažinti ir domėti kosmosu, sužaidėme trumpą Kahoot viktoriną bei pasitikrinome žinias apie kosminius kūnus, palydovus ir žvaigždynus.

Projekto „Moderni biblioteka: inovatyvi paslauga „Kosmoteka“ vadovė Liudmila Akinienė pristatė antrus metus vykdomo projekto veiklas bei kvietė mokinius dalyvauti ateinančiose vasaros veiklose. Šią vasarą „Kosmoteka“ vykdys dvi išvažiuojamąsias ekskursijas į Lietuvos etnokosmologijos muziejų bei Vilniaus universiteto astronomijos observatoriją, kvies į naktinius dangaus stebėjimus. Taip pat laukia daugybė smagių „kosmiškų“ edukacijų bei fotografijų paroda. Visi projekto renginiai yra nemokami, tad kviečiame visus jaunuosius kosmoso tyrinėtojus sekti bibliotekos naujienas ir dalyvauti „Kosmotekos“ veiklose.

Projektą „Moderni biblioteka: inovatyvi paslauga „Kosmoteka“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Partneriai: Zarasų r. sav. viešoji biblioteka, Lietuvos etnokosmologijos muziejus, Molėtų rajono savivaldybė.

Verified by MonsterInsights