Vasaros naujienos Vaikų skaitykloje/birželis

troliai plaukia per audrą burlaiviu

Cecillia Davidsson, Alex Haridi, Filippa Widlund

Troliai Mumiai kelia bures

Muminukas ir jo šeima nusprendė leistis į kelionę jūra didingu laivu „Jūros orkestras“. Nuo pat pradžios jų kelionę lydi daugybė nuotykių ir netikėtumų. Jiems prireikia milžiniško dronto Edvardo pagalbos, laive atsiduria pernelyg tvarką mėgstanti Hemulio teta, o paskui į laivą patenka lipniakojai klipdasai, graužiantys viską, ką tik pamato… Maža to, jūroje keliautojus užklumpa audra! Ar jiems pavyks saugiai grįžti namo?

Leiskitės į jaudinančią ir nepamirštamą kelionę po Mumių slėnį ir už jo ribų šiame gražiai iliustruotame leidime. Tai puikus vienos iš Tovės Jansson pasaulyje pamėgtų novelių perpasakojimas.

Ši nepaprastai graži ir jauki knygų serija jaunąją skaitytojų kartą supažindina su visame pasaulyje pamėgtomis Tovės Jansson istorijomis, Trolių Mumių slėniu, veikėjais ir universaliomis gyvenimiškomis pamokomis, kurios svarbios tiek vaikams, tiek suaugusiesiems.

abėcėlės raidės

Įgarsinta linksmoji ABC

Knygelės „Įgarsinta linksmoji ABC. Mokomės tarti abėcėlės raidėmis žymimus garsus“ piešiniai paskatins vaikus susipažinti su lietuvių kalbos abėcėle, o garsiniai mygtukai leis geriau įsiminti raidžių tarimą. Visus garsus perklausė ir patvirtino logopedai.

Kiekviena raidė šalia turi ir šmaikščią melodiją. Ar žinai, kaip skamba EŠERIAI EKETĖJE ar KIETAS KIAUŠINIS? O gal paklausykime, kaip skaniai parpia UŽSNŪDĘS UGNIKALNIS?

Spalvingos iliustracijos ir dainelės suteiks progą ir skaičiuoti, ir kartu dainuoti, pasikalbėti su vaiku apie įdomius bei rimtus dalykus – sužinoti, kokią sulą geria didžiausias Lietuvos ir Europos vabalas, ar aptarti, kodėl geriau, kai nieko nėra narvuose.

du berniukai senoviniame mieste, šalia jų riteris ant žirgo

Saulius Žukas

Du broliai senoviniame mieste

Prisiminkime, kas įvyko pirmoje dalyje „Du broliai. Nuotykis miške“.

Tedas ir Vincas, su tėvais keletui dienų išvykę į kaimo sodybą, dviese atsiduria tankiame miške. Čia jie patiria nuotykių ir gauna dovanų – stebuklingą pultelį, išpildantį norą keliauti. Paspaudęs žalią mygtuką, atsiduri ten, kur sugalvojai, paspaudęs raudoną – grįžti atgal. Taip prasideda pirmoji jų kelionė kapitono Kuko laivu per jūras marias.

Šįkart broliai Tedas ir Vincas kviečia pasižvalgyti po senovinį princesės Antelės miestą. Čia jie apsilankys spalvingame riterių turnyre, sužinos, ką reiškia būti pažu, valgys smuklėje ir netgi išjos į medžioklę, o joje teks akis į akį susidurti su tikru pavojumi.

„Du broliai“ – knygelių serija, skatinanti ne tik pažinti aplinkinį gyvenimą, pasinerti į pasakų ir gamtos pasaulį, nuklysti į praeitį ir ateitį, bet ir padėti vaikams mokytis skaityti ir suprasti tekstą.

šunyčiai

Matt Huntley

Šunyčiai patruliai. Neriam į Šunlantidą!

Nerk į povandeninius nuotykius Šunlantidoje su šunyčiais patruliais!

Meras Šaunuolis sumanė iš Šunlantidos pavogti ypatingą spalvotą perlą. Jis surezgė gudrų slaptą planą. Bet juk niekas neprilygsta šunyčiams patruliams! Jaunieji herojai su Šunlantidos gyventoja Korale drąsiai ners į jūros gelmes ir pasistengs sužlugdyti nedorą mero planą.

Šunyčiai patruliai visada pasiruošę padėti savo draugams ir apsaugoti Nuotykių įlanką. Šį kartą jie pasitelks fantastiškai puikias povandenines transporto priemones ir visi drauge kibs į užduotį!

mergaitė, o šalia jos skraido vaiduoklis

Magdalena Hai, Teemu Juhani

Košmarų krautuvėlė 1. Siaubingi kutulio milteliai

„Siaubingi kutulio milteliai“ – pirmoji serijos „Košmarų krautuvėlė“ knyga.

Naujoje baisiai linksmoje knygelių serijoje sutiksite sumanią devynmetę Niną, kuri įsidarbina padėjėja neįtikėtinoje Košmarų krautuvėlėje. Čia jai tenka susidurti su žaviais ir juokingais veikėjais ir spręsti pačias keisčiausias mįsles.

Nina ieškosi darbo, todėl drąsiai įžengia pro Košmarų krautuvėlės duris. Už prekystalio ji randa krautuvėlės savininką poną Keistutį, kuris tiesiog springsta iš juoko. Kažkoks nenaudėlis užbarstė ant jo didžiulę dozę kutulio miltelių! Prie jų atsklendžia vaiduoklis Bertis, ir jiedu drauge su Nina krautuvėlės užkaboriuose imasi ieškoti antikutulio miltelių. Bet iš už kampo riedučiais atrieda suktasis žemės aštuonkojis Žliugis, kuris AMŽINAI viską sugadina…

Naujoji „Košmarų krautuvėlės“ serija patiks visiems įtampos ir humoro mėgėjams, kuriems nesvaigsta galva nuo minties apie driežų akių obuolius arba nuodingais žandikauliais kaukšinčius vorus.

vaikai važiuoja garvežiu

M.G Leonard, Sam Sedgman

 „Aukštikalnių Sakalo“ vagišius

Pirma serijos „Kelionių nuotykiai“ knyga.

„Aukštikalnių sakalo“ vagišius“ – kvapą gniaužianti kelionė traukiniu, kupina apgavysčių, mįslių, paslaptingų užuominų ir nenuspėjamų siužeto posūkių!

Harisonas Bekas su dėde Neitu mėgaujasi paskutine „Aukštikalnių sakalo“, garsiausio Britanijos garvežio, kelione. Tačiau dingus prabangiam papuošalui, Harisonas ir jo naujoji draugė Lenė įsitraukia į detektyvinį tyrimą. Ar jiems pavyks iki kelionės pabaigos išspręsti bylą ir sugauti nusikaltėlį?

Šioje knygoje klausysiesi šnabždesių restorano vagone, bibliotekoje aptiksi slaptus raštelius, o bagažo kameroje – į traukinį slapta įsigavusius keleivius ir padėsi Harisonui išaiškinti nusikaltimą viename nuostabiausių traukinių pasaulyje. Prisijunk prie nepamirštamo nuotykio!

sekliai ir vagišius

Arthur Conan Doyle

Šerlokas Holmsas. Keturių ženklas

Kai detektyvas Šerlokas Holmsas į savo kabinetą įsileido paslaptingą pranešimą gavusią Merę Morstan, nei jis, nei daktaras Votsonas nesitikėjo būti įtraukti į dešimtmečių senumo išdavystės tinklą. Netrukus jie leidžiasi į pavojingą tyrimą, siekdami atskleisti keturių ženklo reikšmę ir išnarplioti seniai užmirštus nusikaltimus.

„Šerlokas Holmsas. Keturių ženklas“ – antra serijos vaikams apie legendinį detektyvą Šerloką Holmsą dalis. Pirmoji – „Šerlokas Holmsas. Kraujo spalvos etiudas“. Šerlokas Holmsas ir daktaras Votsonas – tikras nusikaltėlių siaubas, nėra bylos, kurios jie neišspręstų!

senovinės knygos viršelis

Michael Ende

Begalinė istorija

Kai nuo peštukų slėpdamasis Bastianas Baltazaras Buksas aptinka seną knygą „Begalinė istorija“, nė neįtaria, kokie netikėti nuotykiai jo laukia. Ėmęs skaityti jis atsiduria užburtoje karalystėje, kurioje sutinka drakonų, vienaragių, milžinų ir kitų fantastinių būtybių. Bet kur kas įspūdingiau tai, kad jis pats tampa skaitomos knygos herojumi!

Deja, Fantazijos šaliai gresia neįsivaizduojamas pavojus ir vienintelis Bastianas gali ją išgelbėti. Jei jam nepavyks – Fantazijos šalis išnyks. Bet keliauti tolyn labai pavojinga, iš Fantazijos šalies jis gali ir nebegrįžti…

„Begalinė istorija“ – neprilygstama, magiška vaikų literatūros klasika. Nepaprasto kūrybingumo ir vaizduotės autoriaus sukurta istorija pasakoja ne tik apie knygų, fantazijos galią, bet ir apie tai, kaip svarbu neužsklęsti durų tikrovei.

Kūrinys įtrauktas į vaikų literatūros eksperto dr. Kęstučio Urbos 6 kl. rekomenduojamų kūrinių sąrašą.

berniukas mieste

Lois Lowry

Siuntėjas

Rašytojos Lois Lowry knyga „Siuntėjas“ – distopinis romanas jaunimui, davęs pradžią šiam žanrui, kuris vėliau gerokai išpopuliarėjo.

Iš pradžių „Siuntėjo“ pasaulis atrodo tikra utopija. Nors čia nėra spalvų ir meilės, tačiau niekas nejaučia ir skausmo, žmonėms netenka verkti dėl praradimų. Čia nesikankinama iš alkio bei troškulio. Visi turi savo vietą. Šiame pasaulyje vietos neranda pavydas. Tačiau istorijos eigoje pasirodo, kad ši vieta distopinė. Kodėl?

Pagrindinis veikėjas – dvylikametis Jonas. Jo laukia paskyrimo ceremonija, kurios metu visi dvylikos sulaukę bendruomenės nariai sužino savo paskirtį. Ar jam teks prižiūrėti senelius, o gal mokyti? Kiekvienas turi savo vietą, kiekvienam skirta tiek pat. Vienodas maistas, vienodas gyvenimo būdas. Tačiau Jonas išrenkamas tapti Atminties Saugotoju. Asmeniu, kuris paveldės visus praeities prisiminimus apie žmonijos nuopuolius ir pakilimus.

Joną užplūsta nepažįstami jausmai ir dilemos. Ar tokia visuomenė, kokioje jis augo yra gera? Ar įmanoma laimė be nuodėmių, be išgyvenimų, be netekčių? Ar tikrai reikia slopinti individualumą ir ar naujasis Atminties Saugotojas gali kažką pakeisti?

„Siuntėjas“ skirta vaikams, tačiau deklaruojamos idėjos bus įdomios bet kokio amžiaus skaitytojams. Lois Lowry verčia susimąstyti apie jausmų galią ir pagrindines vertybes, dėl kurių verta kovoti.

Įtraukiančio siužeto knyga pirmą kartą pasirodė 1993-iais metais. Pardavimai jau perkopė dešimt milijonų egzempliorių. „Siuntėjas“ įtrauktas į įvairių šalių mokymo programą. Vėliau rašytoja praplėtė istoriją tęsiniais „Mėlyna sruoga“, „Žinianešys“ ir „Sūnus“. 2014-tais metais pirmoji dalis buvo ekranizuota.

tunelis, aplink auga žolės

Mel Hartman

Tuneliai, 2 knyga. Grįžę

Tarsi Džordžos gyvenimas dar mažai būtų vertęsis aukštyn kojomis! Iš pradžių ji sužinojo, kad gali matyti tunelius – perėjimus tarp Žemės ir planetų kituose matmenyse. Ne tik matyti… ji vienintelė jūreivė, galinti tais tuneliais nukeliauti į kitus pasaulius. O dabar jos laukia dar daugiau netikėtumų!

Vieną dieną tiesiai priešais Džordžą iš tunelio išnyra jos mama, palikusi ją, vos gimusią, vaikų namuose. Negana to, Džordža iškviečiama pas Valytoją, visų arkų, kuriose mokomi jūreiviai ir globojami ateiviai, bosą. Valytojas labai įtakingas ir paslaptingas, tik mažai kas žino, kas jis iš tiesų yra.

Merginos gyvenimas vėl verčiasi aukštyn kojom! Ko Valytojas nori iš Džordžos? Ar mama atsakys į visus jos klausimus? Ir ar ji kada nors dar grįš į arką, kurią jau ėmė laikyti savo namais?

„Grįžę“ yra antroji fantastinės dilogijos jaunimui „Tuneliai“ dalis, nuo pirmų iki paskutinių puslapių prikaustanti smalsumą žadinančia intriga ir daugybe nuotykių.

 žydrame fone gėlė

Sarah J. Mass

Šerkšno ir žvaigždžių šviesos dvaras

Nominuota „Goodreads Choice“ geriausios jaunų suaugusiųjų mokslinės ir maginės fantastikos apdovanojimui.

Šiame „Dyglių ir rožių dvaro“ bestselerių seriją papildančiame pasakojime „Šerkšno ir  žvaigždžių šviesos dvaras“ Feirė, Risandas ir jų draugai triūsia po „Sparnų ir griuvėsių dvaro“ įvykių bandydami atkurti Nakties Dvarą ir platesnį gerokai pasikeitusį pasaulį.

Pagaliau priartėja žiemos Saulėgrįža, o su ja ir sunkiai užtarnauto poilsio džiaugsmas. Bet net šventinė atmosfera negali nuginti grėsmingų praeities šešėlių. Pirmąją žiemos Saulėgrįžą Feirę, mėginančią prisijaukinti Didžiosios Valdovės vaidmenį, vis labiau graužia rūpesčiai dėl brangiausių asmenų. Jie slepia daugiau žaizdų, nei Feirė manė, – randų, kurie jų dvarui turės ilgalaikių pasekmių.

Sarah J. Maas dovanoja romaną, susiejantį „Sparnų ir griuvėsių dvarą“ su „Sidabro liepsnų dvaru“. Knyga maloniai pakeičia tempą ir nutolsta nuo įprastai Feirę užgriūvančių pasaulio pabaigos problemų, leidžia mums patirti kitokią dieną Nakties Dvare.

Verified by MonsterInsights