Levaniškių bibliotekoje – Danutės ąsotėliai

Kiekvienas žmogus turi turėti sau mielų pomėgių. Dauguma jų turi net po kelis. Vieniems tų pomėgių reikia laiko, žinių ir savirealizacijos, kitiems užtenka tik sumanymo, o dar kitiems prireikia ir pinigų… Danutė Narušienė iš tų moterų, kurios nestokoja užsiėmimų ir būdamos pensijoje.

Be nuolatinio rūpinimosi gėlėmis tiek savo aplinkoje, tiek ir visiems matomoje – aplink daugiabutį Molėtuose, Danutė turi ir kitą pomėgį. Ji kolekcionuoja molinius ąsotėlius. Iš pradžių žmonės turbūt negalvoja apie jokias kolekcijas, bet ilgainiui prisikaupia tam tikros rūšies daiktų, kurie kelia žavesį ar kitus jausmus, vesdami ir toliau juos rinkti. Danutės atvejis kiek kitoks, jos kolekcija prasidėjo nuo giminės relikvijos – moters figūros ąsotėlio,  rankose laikančios irgi ąsotėlį.  Jis buvo jos močiutės Onos Raišutytės-Survilienės, gimusios 1884 metais, po to jos mamos – Onos Survilaitės-Daukantienės, gimusios 1919 metais, o dabar Danutės. Tik kažkada kažkas sudaužė to ąsotėlio galvą, bet Danutė ilgai nesikrimto. Išradinga moteris į jo vidų įdėjo dekoruotą šaką, o ant jos pradėjo kabinti miniatiūrinius ąsotėlius, pirktus įvairiose mugėse. Sako, dabar turinti tradiciją: kiekvienais metais per Molėtų miesto šventę nusipirkti po ąsotėlį kolekcijai.

 Šiuo metu jos kolekcijoje yra 53 įvairaus dydžio, spalvų ir ornamentų  ąsotėliai, kuriuos galima pamatyti Levaniškių bibliotekoje.

Jolanta Matkevičienė

Verified by MonsterInsights