Nauji užsienio rašytojų kūriniai/liepa
Ayanna Lloyd Banwo
Kai buvome paukščiai
Pasiklydęs savyje jaunuolis Darvinas atvyksta į svetimą Port Andželo miestą Trinidado saloje ieškoti laimės, bet laimei nusisukus tegauna duobkasio darbą. Nutolęs nuo savo motinos ir jų rastafarių tikėjimo, klaidžiodamas nepažįstamomis Port Andželo gatvėmis, jis tikisi surasti tėvą, kurio niekad nepažinojo.
O sename name ant kalvos, kur miestas susilieja su miškais, Jedžidės motina guli mirties patale. Ji Jedžidei paliks svarbiausią savo palikimą: gebėjimą bendrauti su mirusiaisiais. Sakoma, kad Jedžidės šeimos moterys kilusios iš corbeaux, kreolų vadinamų grifais, juodų paukščių, saulei leidžiantis, į rytus nusinešančių mirusiųjų sielas.
Darvinas ir Jedžidė kiekvienas turi tai, ko ilgisi kitas. Jų likimams neišvengiamai susipynus, jie suras vienas kitą netikėčiausioje vietoje, kur sugyvena gyvieji ir mirusieji, – Trinidado salos šerdyje, senosiose miesto kapinėse.
Charlene Carr
Saugok mano mergytę
Dvi moterys. Vienas vaikas. Ir apmaudi klaida, sujaukusi gyvenimą.
Katrina, septynerius metus nesėkmingai mėginusi pastoti, pagaliau po pagalbinio apvaisinimo sulaukia stebuklo – pagimdo dukterį. Tačiau kodėl Rouzės oda blyški? Juk Katrina juodaodė?
Tesa taip ir nesulaukė laimingos pabaigos. Jai buvo atlikta pagalbinio apvaisinimo procedūra tuo pat metu kaip ir Katrinai, bet jos duktė Hana gimė negyva. Tesa išsiskiria su vyru, lieka be pinigų, dirba nemėgstamą, jos sugebėjimų neatitinkantį darbą.
Prieš pirmąjį Rouzės gimtadienį, Katrina sulaukia skambučio iš vaisingumo klinikos: įvyko apmaudi klaida – dviejų moterų kiaušinėliai apvaisinant buvo sukeisti.
Tobulas Katrinos gyvenimas ima byrėti. O Tesa pagaliau pamato vilties spindulėlį. Nė viena moteris neketina nusileisti dėl Rouzės. Abi stoja į kovą dėl mergaitės globos, trokšdamos įrodyti, kad gali būti Rouzės mama.
„Saugok mano mergytę“ – jaudinantis pasakojimas apie tai, ką reiškia būti motina, ir apie tai, kiek daug galime padaryti dėl mylimų žmonių. Romanas, paliečiantis motinystės, netekties, išdavystės temas ir keliantis moralinius klausimus, patiks Jodi Picoult, Celeste Ng, Liane Moriarty gerbėjams.
C.W. Gortner
Panelė Chanel
„Panelė Chanel“ – dramatizmo, aistros, tragiškumo ir grožio kupinas romanas, įtaigiai vaizduojantis legendinės madų dizainerės Coco Chanel gyvenimą.
JI SUKĖLĖ REVOLIUCIJĄ MADŲ PASAULYJE, SUKŪRĖ TARPTAUTINĘ IMPERIJĄ… KAIP IR NORĖJO.
Gimusi skurde, kaime, Gabriellė Chanel su broliais ir seserimis, mirus motinai, atiduodami į vaikų prieglaudą. Vienuolės seserys ugdo Gabriellės ypatingą gebėjimą siūti, padėsiantį šiai užsispyrusiai merginai prasimušti į gyvenimą, nėmaž nepanašų į jos sunkią vaikystę.
Ambicinga smulki juodaplaukė – dieną sunkiai plušanti siuvėja, vakarais naktinio klubo dainininkė – pasivadina Coco ir savo užsidegimu privilioja turtingą vyriškį, kurį pamilsta visam gyvenimui. Ji pasineria į prabangų gyvenimą, atranda laisvę ir leidžia skleistis savo kūrybingumui. Bet tik Paryžiuje, į kurį ją nusiveža mylimasis, atranda savo likimą.
Coco atsisako veržiančio korseto, raukiniais išpuošto drabužio silueto, jos elegantiškas minimalistinis stilius išlaisvina moterų jaunatvišką grakštumą ir pasitikėjimą savimi. Panelės Chanel reputacija auga, mados verslas klesti ir atveria duris į rinktinės visuomenės namus bei bohemos salonus.
Tačiau, metams bėgant, nei šlovė, nei turtai negelbsti Coco nuo širdies skausmo. Kai Paryžių okupuoja naciai, moteris priversta priimti sprendimus, kurie jai atsilieps visą likusį gyvenimą.
Nuostabus C. W. Gortner romanas „Panelė Chanel“ apie nepaprastą, itin ambicingą moterį, susikūrusią tokį gyvenimą, kokio norėjo, atskleidžiantis jos vidinį pasaulį – stiprybės, aistros ir tikėjimo savo menine vizija vandenyną.
Szczepan Twardoch
Cholodas
Pagrindinis romano veikėjas Konradas Viduchas, kilęs iš Aukštutinės Silezijos, – Didžiojo karo veteranas, komunistas, visa širdimi atsidavęs revoliucijai. Po karo kartu su Karlu Radeku išvyksta į Sovietų Rusiją. Ten diegia naują proletarinę santvarką ir 1920 m. kare kovoja pirmosios raitelių armijos gretose. Tačiau revoliucija praryja savo vaikus. Vykstant 1937-ųjų valymams draugas Viduchas, kaip „senas bolševikas“, suimamas, nuteisiamas ir išsiunčiamas į Gulagą. Tačiau jam pavyksta pabėgti – ir taip prasideda jo neįtikėtina kelionė per sniegą, ledą ir tundrą.
Bėgdamas nuo sovietų persekiotojų kartu su aklu įteisintu vagimi ir mergina vardu Liubov, Viduchas galiausiai atsiduria paslaptingoje tolimosios Šiaurės gyvenvietėje, kurią čionykščiai vadina Cholodu. Vietiniai gyvena pagal atšiaurios poliarinės gamtos ritmą, augina šiaurės elnius, medžioja ruonius ir meškas, kalba savo kalba ir niekada nėra girdėję apie Staliną. Bent kol kas…
„Cholodas“ – tai fantasmagoriškas pasakojimas apie nusivylimą idealais. Apie individo, įmesto į istorijos sūkurį, likimą ir tas atokvėpio akimirkas, kurias herojus randa už civilizacijos ribų. Tačiau tai tik akimirkos, nes raudonasis žvėris vis dar atkakliai seka Viducho pėdomis.
Rebecca F. Kuang
Geltonveidė
„NEW YORK TIMES“ ir „SUNDAY TIMES“ bestseleris „Geltonveidė“
TARPTAUTINĖ SENSACIJA
AMAZON METŲ KNYGA
Baltas melas. Juodas humoras. Mirtini padariniai… Literatūros sensacija Džiuniperė Song – ne ta, kuria dedasi. Ji neparašė knygos, kurią teigia parašiusi, ir tikrai nėra azijietė.
Atėnė Liu ir Džiunė Heivord – dvi jaunos rašytojos, tik pirmoji – skaitytojų numylėtinė, o antrąją veikiau galima pavadinti nutylėtine. Džiunė – niekas, nes kas gi nori istorijų apie paprastas baltąsias merginas?
Tapusi netikėtos ir keistos Atėnės mirties liudytoja, Džiunė pasielgia impulsyviai: pavagia ką tik baigtą Atėnės šedevro rankraštį, eksperimentinį romaną apie kinų darbininkų patirtis Pirmojo pasaulinio karo metais.
Kas jei Džiunė suredaguotų Atėnės romaną ir nusiųtų jį literatūros agentui kaip savo kūrinį? Kas jei leistų savo naujajam leidėjui pervadinti ją Džiunipere Song ir išleisti knygą su nuotrauka, kurioje ji dėl įdegio – nenusakomo gymio? Argi ši istorija nenusipelno būti paskelbta, kad ir kas ją papasakotų? Taip taria sau Džiunė, o „New York Times“ bestselerių sąrašas patvirtina – ji neklysta.
Pagaliau Džiunė sulaukia šlovės, kurios visada jautėsi nusipelniusi. Tačiau kažkas ketina ją demaskuoti…
O dėl to, kas nutiks vėliau, bus kalti tik visi kiti…
Šis kūrinys „Geltonveidė“ – savalaikis, aštrus kaip skustuvas ir nepaprastai malonus skaityti – nagrinėja kultūrinės ir rasinės įvairovės, intelektinės nuosavybės ir bauginančios socialinės žiniasklaidos įtakos klausimus.
Elena Armas
Amerikietiškas meilės eksperimentas
„Amerikietiškas meilės eksperimentas“ – nekantriai visų laukta romantinė komedija, kurioje Rozalina Grehem ir Lukasas Martinas priversti dalytis butu Niujorke.
Rozalina Grehem susidūrė su bėda. Net ne viena. Jos šeima to dar nežino, bet mergina metė gerai apmokamą darbą ir nusprendė siekti romantinių knygų rašytojos karjeros. Tačiau dabar ją ištiko rašymo blokas, o leidykla jau nekantriai laukia naujos knygos rankraščio. Lyg to negana, ant galvos užgriuvo dar viena bėda… užvirto buto lubos – taip, tikrų tikriausiai užvirto.
Rouzė pasinaudoja atsarginiu geriausios draugės Linos raktu ir apsistoja jos namuose, kol bičiulė mėgaujasi medaus mėnesiu. Tik ji nė nenumanė, kad tą pačią dieną į butą atsikraustyti sumanys ir Linos pusbrolis Lukasas – tas pats, kurį mergina ne vieną mėnesį stebėjo instagrame.
Lukasas ne tik džentelmeniškai pasiūlo Rouzei pagyventi drauge, bet ir yra pasiruošęs pagelbėti jai parsivilioti pabėgusią literatūros mūzą. Merginai užsiminus apie romantinių patirčių stygių, vaikinas sugalvoja planą: jiedu nueis į keturis eksperimentinius pasimatymus, kurie turėtų pažadinti jos kūrybinę dvasią. Neturėdama ko prarasti, Rouzė sutinka.
Jiedviem teks dalytis ne tik maža bendra erdve, bet ir Lukaso ruošiamomis įspūdingomis vakarienėmis. Be to, gražuolis banglentininkas mėgsta vaikščioti apsijuosęs vien rankšluosčiu, pribloškiamai šypsosi, o dar tas svaiginantis akcentas. Kaip ilgai Rouzė jam atsispirs? Ir kur link viskas pakryps, kai po šešių savaičių Lukasui ateis laikas keliauti namo?
Allison Ashley
Kambariokai
Vien linksmybės ir jokios širdgėlos… jei tik laikysis susitarimo.
Pasiūlymas paprastas: jei skubiosios pagalbos slaugytoja Klerė Harper ir jos kambariokas, ugniagesys Grehemas Skotas, sulaukę keturiasdešimties vis dar bus vieniši, jie kartu pasiners… į draugų su privalumais santykius. Gal kaltas vynas, bet tą akimirką Klerei susitarimas atrodė pakankamai saugus, atsižvelgiant į jos nesėkmes meilės reikaluose ir jo vengimą įsipareigoti. Be to, ji niekaip negalėtų įsimylėti nutrūktgalvio Grehemo.
Atmosferai pradėjus kaisti gerokai anksčiau, nei buvo pasiūlyta pradėti susitarimą, Grehemas ne juokais susižeidžia laipiojant uolomis, ir jam prireikia Klerės pagalbos. Ji padarys viską, kad tik jį pastatytų ant kojų… net jei dėl to teks persikelti į Grehemo lovą ir kęsti jo šunelį, kuris jos nekenčia. Tačiau neįpareigojančiam susitarimui pasukus sudėtingu keliu, neleisti, kad „laikinai“ virstų „amžinai“, nėra taip paprasta, kaip jie tikėjosi.
Clemence Michallon
Tylioji įnamė
“Tylioji įnamė“ ne tik kraują stingdantis trileris, bet ir įžvalgi traumos, išgyvenimo ir galios dinamikos studija.
Nedideliame Niujorko valstijos miestelyje gyvenantis Eidenas Tomas atrodo paprastas žmogus. Jis vedęs, augina mielą dukrytę. Žmonėms Eidenas patinka, juo galima pasikliauti. Tačiau yra ir kitas Eidenas Tomas – serijinis žudikas, pagrobęs ir nužudęs aštuonias moteris.O devintą jau penkerius metus laiko įkalintą pašiūrėje.
Reičelė žino, kad norėdama likti gyva, turi daryti viską, ko nori pagrobėjas, ir jo neįsiutinti. Vieną dieną Eidenas praneša Reičelei, kad mirė žmona ir jam teks išsikraustyti. Reičelė kraustysis drauge ir gyvens su Eidenu bei jo 13-mete dukterimi Sesilija. Eidenas tiki, kad penkerius metus nelaisvėje praleidusi Reičelė bus pernelyg išsigandusi, kad bandytų pabėgti.
Žingsnis po žingsnio tikrindama naujojo gyvenimo ribas, Reičelė stengiasi susidraugauti su Sesilija. Bet kai į jų trapią aplinką įžengia gražuolį našlį Eideną iki ausų įsimylėjusi vietos restorano savininkė Emilė, Reičelei iškyla mirtinas pavojus.
Clémence Michallon sukūrė tikrą šedevrą – skausminga įtampa pulsuojantį trilerį. Apie serijinį žudiką pasakoja trys jo gyvenimo moterys: 13-metė dukra, meilužė ir vienintelė auka, kurios jis nenužudė.
Adriana Trigiani
Batsiuvio žmona
„Batsiuvio žmona“ – kvapą gniaužianti kelių kartų istorija, besitęsianti per abu pasaulinius karus ir nusidriekianti per du žemynus.
Mylimuosius suvedusios žvaigždės vėliau negailestingai atplėšė juodu vieną nuo kito. Dabar, tarsi šaipydamasi, lemtis dar sykį juos suveda… Tik ar ne per vėlai?
Aukštai Italijos Alpėse įsikūręs Vilminorės kaimelis – dailaus kalnų vaikino Čiro gimtinė. Visai netoli gyvena Enca, praktiška mergina, tetrokštanti laimės savo šeimai. Nors jų gyvenimai netiesiogiai persipynę jau nuo vaikystės, jaunuoliai susitinka tik paauglystėje, ir kone akimirksniu tarp jųdviejų įsižiebia kibirkštis.
Tačiau likimas numatęs jiems ne vieną išbandymą – mylimuosius netrukus išskiria nelemtas atsitiktinumas. Čiras, netikėtai tapęs purvinų vietinio kunigo darbelių liudininku, užsitraukia nemalonę ir yra ištremiamas į Ameriką. Kol Italijoje likusi Enca kankinasi apimta liūdesio, Čiras Mažojoje Italijoje mokosi batsiuvystės amato. Vis dėlto neilgai trukus Encos šeimą užklumpa nepriteklius, ir ji su tėvu priversta leistis į Ameriką ieškoti laimės.
Nenutuokdami vienas apie kitą, mylimieji kiekvienas sau kuriasi naują gyvenimą Niujorke: Čiras įvaldo batsiuvystės amatą, o Enca įsidarbina fabrike. Ir vieną dieną jie vėl netikėtai susitinka… Tik ar šįkart likimas leis jiems džiaugtis laime kartu?
Milijonai skaitytojų visame pasaulyje dievina amerikiečių rašytoją Adrianą Trigiani (g. 1969) už jos įtraukiančius ir „viliojančius“ romanus (USA Today). Bestselerių autorė yra parašiusi daugiau nei 20 knygų, kurios publikuotos daugiau nei 38 pasaulio šalyse. The New York Times šios rašytojos knygas vadina „tiramisu sielai“.
Shari J. Ryan
Knygininkė iš Dachau
Vokietija, 1939-ieji. Tik ant stogo mūsų niekas negali nugirsti. Kaimo žiburius praryja tamsa, o mano žvakės liepsna vos spragčioja. „Negalime leisti jiems viską iš tavęs pasiglemžti, – tariu. – Vienintelė išeitis – slėptis.“
Kai Matildos vaikystės simpatija atsiduria pavojuje, ji nė kiek nesudvejojusi paslepia berniuką savo namų palėpėje. Saugo jį nuo savo tėvų ir apačioje šmižinėjančių kareivių, paslapčia atneša valgio, o bendrauja jiedu tik šnabždėdamiesi. Ištisus mėnesius jaunuoliai leidžia žvakių šviesoje, bet kiek ilgai jie šitaip temps?
Amerika, 2018-ieji. Greisė atplėšia garstyčių geltonumo voką, ir jos pasaulis apsiverčia aukštyn kojomis. Iš senelės, kurios nepažinojo, mergina paveldėjo knygyną, esantį mažame Dachau miestelyje.
Atvykusi apsidairyti, Greisė tyrinėja išblukusias fotografijas ir ranka rašytus laiškus, ir jai prieš akis veriasi jaunos moters, pašventusios savo gyvenimą grąžinti Dachau kalinių daiktus jų artimiesiems, istoriją. Moters, kurią atplėšė nuo jos gyvenimo meilės, bet ji nė už ką nesutiko pasiduoti.
Dėliodama širdį draskančios savo šeimos istorijos detales, Greisė išsiaiškina senų seniausiai pražuvusią paslaptį apie savo pačios tapatybę. Bet ar sužinojusi tiesą dar įstengs likti, kokia buvo iki šiol?
Ayelet Gundar-Goshen
Budinant liūtus
Dr. Eitanas Grinas – geras žmogus. Jis gelbėja gyvybes. Jis gerbiamas neurochirurgas, kurio gyvenimas bemaž tobulas: vedęs žavingą moterį, policijos inspektorę, turi du nuostabius sūnus. Kol sykį lėkdamas dideliu greičiu nutrenkia žmogų, ir viskas apvirsta aukštyn kojom.
Išvydus, jog to nelaimėlio, pabėgėlio iš Afrikos, minutės jau suskaičiuotos, Eitaną apninka moralinė dilema. Kviesti pagalbą ir neišvengiamai prisipažinti įvykdžius nusikaltimą ar sprukti iš įvykio vietos? Tą akimirką dar nežinojo, kad jo gyvenimą pakeis bet koks sprendimas.
Pasišalindamas iš įvykio vietos Eitanas viliasi išsaugoti reputaciją, tačiau kitą dieną prie durų išdygus eritrėjietei su jo pinigine rankoje, supranta esąs prigautas. Tik, pasirodo, toji moteris atėjo ne pinigų. Kaina už tylą pasirodo kur kas didesnė: sudrebinusi saugų ir stabilų Eitano gyvenimą, įsiurbs jį į melo ir paslapčių pasaulį, apie kurį vyras iki šiol nė neįtarė.
Izraelio autorės Ayelet Gundar-Goshen (g. 1982) manymu, rašytojo užduotis – priversti skaitytojus pažvelgti į tai, ko paprastai stengtųsi išvengti. Įgijusi klinikinės psichologijos magistro laipsnį Tel Avivo universitete, rašytoja nevengia psichologinių įžvalgų ir savo kūryboje. Romanas „Budinant liūtus“ buvo išrinktas New York Times metų knyga, 2017 m. įvertintas prestižiniais Jewish Quarterly-Wingate Prize bei French Wizo prize apdovanojimais, taip pat pateko į finalinį National Jewish Book Award sąrašą, o Wall Street Journal įtraukė jį į geriausių vasaros skaitinių sąrašą.
Nora Roberts
Prarastosios nuotakos 1. Paveldėtoja
New York Times bestselerių autorės Noros Roberts pirmoji trilogijos „Prarastosios nuotakos“ knyga „Paveldėtoja“ — istorija apie tragedijas, prarastą ir vėl surastą meilę, ir šeimą, kuriai karta iš kartos ramybės neduoda praeities vaiduokliai.
1806-ieji: Astrida Pul, pasipuošusi vestuvine suknele, spinduliuoja laime. Bet net nesulaukusią vestuvių nakties ją nužudo ir nuo piršto nutraukia aukso žiedą. Paskutiniai Astridos žodžiai — pažadas Kolinui niekada jo nepalikti…
Grafikos dizainerė Sonja Maktaviš apstulbo sužinojusi, kad jos velionis tėvas turėjo brolį dvynį, apie kurį pats nieko nežinojo, ir kad netikėtai atsiradęs dėdė Kolinas Pulas jai paliko beveik visą savo turtą, įskaitant ir didingą Viktorijos laikų namą Meino pakrantėje. Pagal testamento sąlygas Sonja turi išgyventi jame mažiausiai trejus metus. Neseniai nutraukusi sužadėtuves, ji persikrausto, trokšdama išsiaiškinti, kodėl broliai buvo išskirti vos gimę ir kodėl visa tai buvo laikoma paslaptyje, kol tiesa paaiškėjo atlikus tyrimą genealogijos svetainėje.
Jaunas advokatas Trėjus, pasitikęs Sonją didingame dvare ant kalvos viršūnės, mato, kad jai neramu, ir pripažįsta, jog name… vaidenasi. Netrukus Sonja pastebi, kad daiktai atsiranda kitose vietose, nei buvo padėti, kad muzika įsijungia savaime. Mirusio dėdės darbo kabinete ji netikėtai išvysta savo tėčio nutapytą paveikslą ir portretą, vaizduojantį moterį vardu Astrida, kurią advokatas pavadina „pirmąja prarastąja nuotaka“. Akivaizdu, kad Sonja paveldėjo daug daugiau nei tik namą. Ji paveldėjo šimtmečių senumo prakeiksmą, kurį galbūt pasiseks nutraukti, jei tik pavyks atskleisti šio dvaro paslaptis…
Catherine Shepherd
Niūri žinutė
Perskaičius jo žinutę, prasidės žaidimas!
Teismo medicinos ekspertė Julija Švarc negali patikėti savo akimis. Reikia atlikti jaunos moters, mirusios vonioje nuo elektros srovės iškrovos, skrodimą. Netrukus paaiškėja, kad tai ne tariamas nelaimingas atsitikimas, o žmogžudystė. Dar blogiau — nusikaltėlis aukos kūne paliko užkoduotą žinutę. Šioje — užduotis, kurios Julija neįstengia išspręsti. Galvosūkis varo į neviltį ir kriminalinės policijos komisarą Florianą Keslerį. Aišku tik viena: skubiai neradus atsakymo, mirs dar viena moteris. Švarc karštligiškai stengiasi įminti mįslę, tačiau žudikas, žaidžiantis klastingą žaidimą, galop įvilioja ją į spąstus. Jis priverčia Juliją rinktis tarp gyvenimo ir mirties.
Catherine’os Shepherd trileris „Niūri žinutė“ nukelia į apgaulingą dėl galvosūkių pamišusio serijinio žudiko pasaulį.
Abby Jimenez
Meilė ištinka
2023 m. „Goodreads Choice“ apdovanojimai. Geriausios romantinės knygos nominantė.
Gydytojos Brijanos Ortiz gyvenimas rimtai pašlijo. Jos nusipelnytas paaukštinimas tikriausiai atiteks naujam gydytojui, kuris jau dabar Brijanos pasturgalio rakšties skausmo skalėje siekia aštuoniasdešimt septynis balus. Bet kai visata, regis, siunčia visus įmanomus neapykantos signalus, gydytojas Džeikobas Madoksas viską apverčia aukštyn kojom… parašęs Brijanai laišką.
Ir tai išties šaunus laiškas. Įrodantis, kad Džeikobas iš tiesų nėra siųstas paties Šėtono. Dar blogiau – jis, pasirodo, fantastiškai šmaikštus ir neįtikėtinai simpatiškas vaikinas, kuriam tiesiog nesiseka padaryti gero pirmo įspūdžio. Netikėtai jiedu su Bri ima keistis laiškais ir dalytis pietumis. Ji susirūpina, kaip reikės atsispirti šiam romiam ir seksualiam gydytojui… Ypač po to, kai jis paprašo paslaugos, kurios Brijana negali atsakyti.
Rachel Abbott
Daugiau jokio melo
TIESA SKAUDINA. MELAS ŽUDO.
Būtų neteisinga kaltinti iki šio vakaro nepažinotą moterį dėl to, kad apvertė mano gyvenimą aukštyn kojomis. Ji to nepadarė.
Gyvenimas jau buvo apvirtęs aukštyn kojomis, tik aš to nežinojau.
Pastaruoju metu Melorei Hansen viskas klostosi puikiai: džiaugiasi sėkminga karjera, jaukiais namais ir nuostabiu partneriu Neitanu, su kuriuo gali dalytis visais gyvenimo džiaugsmais.
Tačiau staiga tenka savęs paklausti: ar visa ko pagrindas — melas?
Neitanui pateikti šokiruojantys kaltinimai. Melorė nežino, kuo tikėti. Partneris viską neigia, bet ženklai byloja apie kaltę. Melorė išmoko Neitanu pasitikėti, nors puikiai prisimena, koks buvo jaunystėje.
Paauglystėje Melorė ir Neitanas priklausė šešių artimų draugų grupelei, kurią išskyrė karštas konfliktas. Dabar, po penkiolikos metų, jiedu vėl pradeda bendrauti — tarsi tik tam, kad vienas po kito būtų įtraukti į tarpusavio nepasitikėjimo voratinklį…
Į draugų gyvenimus nusitaikyta talentingai, smūgiuojama į skaudžiausias vietas. Kai dingsta jauna moteris ir pagrobiamas vaikas, detektyvui vyriausiajam inspektoriui Tomui Daglasui tenka nerti į praeities labirintus ir išsiaiškinti, kas surežisavo šias skriaudas.
L.J. Ross
Šventovė
Žmogžudystė, pateksianti į istorijos vadovėlius…
Po ilgos varginančios žiemos detektyvas vyresnysis inspektorius Rajenas ir jo komanda nekantrauja džiaugtis pavasariu. Bet kai jų kolegė nušaunama ant savo namų durų slenksčio, ir vadovybė ima manyti, kad kaltas vienas iš pareigūnų, Rajenas atsiranda tyrimo sūkuryje.
Nespėjus nė pradėti darbo, ima plūsti pranešimai apie sprogimą Daramo katedroje. Seną mieguistą miestelį apima chaosas, o dūmams išsisklaidžius paaiškėja, kad dingo kadaise šventajam Kutbertui priklausiusi neįkainojama relikvija.
Ar tvyranti įtampa ir įtarimai vietiniams pareigūnams nesutrukdys Rajenui ir jo komandai surasti žudiką ir grąžinti Kutberto kryžių į ankstesnę poilsio vietą?
Žmogžudystė, paslaptys, meilė ir humoras susipina greito tempo detektyve „Šventovė“, kurio veiksmas vystosi vaizdingoje Daramo grafystėje.
Aslak Nore
Arkties nuotaka
Norvegijos autoriaus Aslak Nore naujausias Falkų sagos romanas prasideda 2015 m. gruodį, praėjus pusmečiui po sukrečiančio “Kapas jūroje” finalo. Artėja šventės, o Rederhaugeno dvare ruošiamasi kasmetiniam Falkų šeimos kalėdiniam vakarėliui. Tuo tarpu tolimojoje šalies šiaurėje įtampa tarp Norvegijos ir V. Putino Rusijos auga.
Naujai paskirta SAGA direktorė Saša Falk dovanoja gelbėjimo laivą “Falck 3” Jūrų gelbėjimo draugijai ir pasiūlo idėją išsiųsti į Svalbardą mokslinių tyrimų ekspediciją. Hansas Falkas guli ligoninės lovoje Šiaurės Norvegijoje, sunkiai sužeistas po nelaimingo atsitikimo. O Osle Džonis Bergas gauna pranešimą, kad į SAGA įsiskverbė užsienio agentas. Prasideda desperatiška šnipo medžioklė.
Kai “Falck 3” išsiruošia į įspūdingus Arkties kraštovaizdžius, buvę Šaltojo karo priešai vėl susiduria vienas su kitu, o tai turi lemtingų pasekmių Falkų klanui.
Antroji Aslak Nore bestseleriu tapusios nuotykių sagos dalis “Arkties nuotakos” pasakoja apie epinį vyksmą nuo Europos po Antrojo pasaulinio karo, neramių 60-ųjų ir 70-ųjų metų iki pat šių dienų. Tai epinis pasakojimas apie uždraustą meilę, pavojingas politines intrigas, geopolitinius katės ir pelės žaidimus, aršią kovą dėl valdžios ir apie tai, kaip atsitiktiniai susitikimai gali pakeisti ne tik atskirų žmonių gyvenimus, bet ir pačią istoriją.