Nauji užsienio rašytojų kūriniai/lapkritis
Karen Swan
Kalėdos žvakių šviesoje
2023-iųjų gruodis. Trys dienos iki Kalėdų. Įkalbėta bičiulės Emsės, teisininkė Libė Pju su savo vaikinu Maksu vyksta į Druvatso dvarą susitikti su studijų laikų draugais. Emsė tuoj gimdys, tad tai bus savotiškos išlydėtuvės. Libė devynerius metus vengė tokių susitikimų teisindamasi užimtumu, bet šįsyk pažadėjo užsukti vakarienės. Didžiai Libės nuostabai, trys valandos su Emse, Proku, Roliu, Čarliu, Zana, Koko ir Arčiu pralekia svaiginamai greitai. Deja, dėl nenumatytų aplinkybių Libei su Maksu tenka likti nakvoti. Kitą dieną dingsta elektra. Kompanija lieka be vandens, šildymo ir galimybės susisiekti su pasauliu. Ar gyvenimas sudėtingomis sąlygomis suartins nutolusius draugus? Kokios paslaptys iškils į dienos šviesą? Šios Kalėdos pakeis ne vieno gyvenimą.
„Kalėdos žvakių šviesoje“ – tai pasakojimas apie sudėtingus, paslapčių ir nesusikalbėjimo nuodijamus santykius, o kartu apie stulbinamą pasiaukojimą, apie meilę ir draugystę, kurios atlaiko didžiausius išbandymus.
Karen Swan (Karen Svon) – daugiau nei dvidešimties tarptautinių bestselerių autorė, puikiai pažįstama lietuvių skaitytojams. Autorė dievina Kalėdas, tad kasmet pasirodo jos naujas kalėdinis romanas, laukiamas įvairių šalių skaitytojų („Kalėdų dovana“, „Apsnigtos Kalėdos“, „Kalėdų vakarėlis“„ „Kalėdų atvirukai“). „Kalėdos žvakių šviesoje“ skaitytojus nukels į senovinį dvarą Škotijos viržynėje.
Kristan Higgins
Užpūsk visas žvaigždes
Tai buvo santuoka, kokios visi norėtų – kupina abipusės meilės ir tolerancijos kito žmogaus ypatumams. Net jei danguje užgęsta visos žvaigždės, tokia meilė švyti, šildo ir veda mus į priekį.
Kaip ir daugeliui genialių mokslininkų, Džošui Parkui buitis kėlė nemenkų sunkumų. Jis nuolat ką nors pamiršdavo – net tai, kad reikia pavalgyti. Lorena sumanė, kaip padėti mylimam vyrui. „Brangusis, nepamiršk“, – dažnai primindavo ji. Gavęs žmonos sudarytus užduočių sąrašus Džošas lengviau atsipūsdavo. Gyvenimas be švelnaus žmonos rūpinimosi atrodė neįsivaizduojamas. Tačiau vieną dieną Lorenos neliko. Tik kartais net mirtis negali pergudrauti mylinčios širdies – Lorena sukūrė planą, kaip padėti vyrui įveikti naują gyvenimo etapą, kuris neišvengiamai prasidės jai iškeliavus anapus.
Širdį veriantis „New York Times“ bestselerių autorės Kristan Higgins romanas neabejotinai pakelia dvasią ir priverčia nusišypsoti net jei skruostais teka gailios ašaros. Kartu su Džošu išmoksime pačią svarbiausią Lorenos duotą pamoką: kelias į laimę nebūtinai primena tiesią liniją.
Philippa Gregory
Trys seserys, trys karalienės
1501-ieji, Londonas. Į Tiudorų rūmus susituokti su Anglijos sosto įpėdiniu iš Ispanijos atvyksta Kotryna Aragonietė. Jaunojo sesuo princesė Margarita pavydi nuotakai atitekusio dvaro dėmesio ir prabangių iškilmių, o labiausiai – batelių auksu siuvinėtomis nosytėmis ir auksiniais raišteliais. Todėl su džiaugsmu priima žinią, kad derybos su Škotijos karaliumi pagaliau baigtos, ji ištekės ir taps karaliene. Per vestuves Edinburge Margarita avės auksu žvilgančius batelius ir su smulkmenomis viską aprašys laiške, kad dabar pavydu užsipliekstų jaunesnė sesuo Marija ir našle tapusi Kotryna.
Kotryna Aragonietė, Margarita ir Marija Tiudor – joms trims buvo lemta tapti karalienėmis, patirti išdavystes ir išgyventi intrigas, laidoti vaikus ir sutuoktinius, pamilti ir prarasti mylimuosius. Visą gyvenimą jas siejo meilė ir neapykanta, konkurencija ir bendras sielvartas, kol galiausiai seserys suprato, kad vienintelis tvirtas dalykas žiauriame pasaulyje – jų tarpusavio ryšys, galingesnis už bet kurį vyrą, netgi karalių.
Populiarių istorinių romanų autorė Philippa Gregory bestseleryje „Trys seserys, trys karalienės“ atverčia dar vieną mažiau žinomą Tiudorų dinastijos puslapį – iš užmaršties prikelia tris karalienes – Anglijos karaliaus Henriko VIII seseris Margaritą, Mariją ir jo pirmąją žmoną Kotryną Aragonietę.
Dr. Richard Shepherd
Septyni mirties amžiai
Ši knyga yra apie mirtį, bet joje skaitytojus vesiu į kelionę per gyvenimą…
Dr. Richardas Shepherdas, vienas geriausių Didžiosios Britanijos teismo medicinos patologų, visą gyvenimą praleido šalia mirusiųjų.
Kiekvienas šio medicinos detektyvo skrodimas – unikalus tyrimas, atskleidžiantis paslaptis ne tik apie tai, kaip žmogus mirė, bet ir apie tai, su kokiais pavojais susidūrė gyvendamas. Su kokiais galėtų susidurti kiekvienas mūsų.
Dvidešimt keturiose intriguojančiose, pamokančiose ir dar niekur nepasakotose teismo medicinos patologo istorijose atsiskleidžia tiek gyvenimo stebuklai, tiek mirties neišvengiamybė… Nuo seno iki jauno, nuo žmogžudystės iki nelaimingo atsitikimo, nuo ligos iki atsitiktinės mirties – kiekvienas iš daktaro aprašomų kūnų turi ką papasakoti: apie žmogaus raidą, mirtingumą, jo savininko gyvenimo istoriją, teisingumą ir net apie patį Richardą Shepherdą.
M. C. Beaton
Klastingas veterinaras
Agatos Reizin bylas galima skaityti ir atskirai, bet jei norite pradėti nuo pirmosios bylos, atsiverskite „Mirties kąsnis“.
Londono viešųjų ryšių karalienė Agata Reizin troško ramaus gyvenimo žavingame Kotsvoldo kaime. Tačiau laimė neįėjo į jaukaus namo pirkimo sutartį. Prieš kelis mėnesius išnarpliota žmogžudystė praskaidrino gyvenimą, bet dabar Agatos nebedžiugina nei dvi mielos katės, nei kaimynas atsargos pulkininkas, kuris neketina jai pasiūlyti nė draugystės. Ryžtinga moteris ima atkakliai jį medžioti – taip pat nuožmiai, kaip kadaise verslo klientus.
Medžioklės įkarštyje į Agatos pinkles patenka kitas vyriškosios giminės atstovas – naujasis veterinaras, prie kurio kabineto rikiuojasi eilė nuobodžiaujančių moterų su augintiniais. Tik kas galėjo tikėtis, kad netrukus jis bus rastas negyvas?..
Policija įsitikinusi, kad veterinaro mirtis – nelaimingas atsitikimas. Tačiau Agata imasi tyrimo – ne tik ieškodama teisybės, bet ir siekdama padaryti įspūdį žavingam kaimynui, net jei dėl to tektų rizikuoti gyvybe. Regis, moterys ir katės išties turi kelis gyvenimus.
Morgan Scott Peck
Nepramintuoju taku
Knyga „Nepramintuoju taku“ įtraukta į „The New York Times“ geriausių šimtmečio knygų sąrašą.
Garsaus amerikiečių psichiatro Morgano Scotto Pecko knyga „Nepramintuoju taku“ buvo išleista dar 1978 m., tačiau jos turinys yra nepavaldus laikui. Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Kanadoje knyga parduota daugiau kaip 7 milijonų egzempliorių tiražu, išversta į daugiau kaip 23 kalbų ir iki šiol yra „The New York Times“ bestselerių sąraše.
Tai viena svarbiausių ir populiariausių saviugdos bei psichologijos knygų. Knygoje M. S. Peckas nagrinėja įvairias žmogaus gyvenimo sritis, apjungdamas psichologijos, filosofijos ir dvasinio tobulėjimo aspektus taip siekdamas padėti žmonėms suprasti save ir santykius su kitais.
Knygoje „Nepramintuoju taku“ Morganas Scottas Peckas pripažįsta, kad gyvenimas yra sunkus, o kelionė link dvasinės ramybės – ilga. Visgi autorius skaitytojus atsargiai veda per sunkų ir dažnai skausmingą permainų procesą taip parodydamas, kad šie, nors ir gąsdinantys pokyčiai, gali kardinaliai pakeisti gyvenimą į gera.
Yuval Noah Harari
Nexus
Bestselerio „Sapiens“ autorius Yuvalas Noah Harari išsamiai nagrinėja, kaip per tūkstančius metų mūsų pasaulį formavo informaciniai tinklai. Knygoje „Nexus. Informacinių tinklų istorija nuo akmens amžiaus iki dirbtinio intelekto eros“ apmąstoma, kokiais būdais visuomenės nuo akmens amžiaus ir Biblijos kanonizavimo laikų iki nacizmo, stalinizmo ir šiuolaikinių populistų iškilimo pasitelkia informaciją – pasakojimus ar statistiką, – siekdamos savo tikslų. Informacija – tai ne vien tiesos žaliava ir ne tik galios įrankis. Žmonijos gebėjimas ją valdyti lems, ar nauji nenuspėjami informaciniai tinklai, dalyvaujant nežmogiškam protui, veiks drauge su mūsų civilizacija.
Patrick Raden Keefe
Skausmo imperija
Jungtines Amerikos Valstijas daugiau nei 20 metų krečia opioidų krizė: nuo skausmą malšinančių vaistų perdozavimo kasmet miršta šimtai tūkstančių žmonių.
Devyniasdešimtiniais bendrovė „Purdue Pharma“, teigdama, kad jos gaminamas vaistas nuo skausmo „OxyContin“ nekelia priklausomybės, įklampino šalį į didelę sveikatos krizę. Verslo savininkai – Saklerių šeima – žinojo apie šį šalutinį poveikį, bet siekdami pelno numojo ranka į milijonus gyvenimų. Jie tapo viena turtingiausių šeimų JAV ir, mecenuodami universitetus, muziejus – Luvrą, MOMA ir kitus, – susikūrė dosnių filantropų reputaciją.
Patricko Raddeno Keefe’o (gim. 1976) įtraukiantis žurnalistinis tyrimas atskleidžia Saklerių šeimos vaidmenį JAV opioidų krizės smaigalyje. Lietuviškai dar yra išleista kita autoriaus knyga „Nieko nesakyk“ (2023) apie konfliktą Šiaurės Airijoje.