Popietė Videniškių bibliotekoje Lietuvių kalbos dienai paminėti: „Prisimenant videniškietį literatą mokytoją Antaną Marcinkevičių“
Sausio 23 dieną, Lietuvių kalbos dienos proga, Videniškių bibliotekoje buvo organizuotas renginys, kuriame prisimintas ir pagerbtas prieš 30 metų mus palikęs videniškietis literatas ir mokytojas Antanas Marcinkevičius. Čia gausiai susirinko svečiai – daugiau nei 30 dalyvių, tarp jų buvę kolegos, mokiniai, kaimynai ir artimieji, kurie dalijosi prisiminimais apie šį žmogų.
Renginį pradėjo Videniškių bibliotekininkė Genovaitė Mozūrienė, kuri pasveikino susirinkusiuosius, kalbėjo apie lietuvių kalbos svarbą mūsų gyvenime, pabrėždama, kad kalba ne tik jungia žmones, bet ir formuoja krašto ir tautos tapatybę. Genovaitė buvo ne tik A. Marcinkevičiaus mokinė, bet ir kaimynė, tad jos prisiminimai apie šį žmogų buvo ypač asmeniški ir nuoširdūs. Ji kalbėjo, kad mokytojo žodžiai ir požiūris į gyvenimą turėjo didelę įtaką ne vienam videniškiečiui.
Po šiltos įžanginės kalbos renginio moderavimas buvo atiduotas į Molėtų mero patarėjo, buvusio A. Marcinkevičiaus kolegos lituanisto Valentino Stundžio rankas, kuris kvietė svečius prisiminti ne tik literatūrinius, bet ir pedagoginius šio žmogaus darbus, asmeninius ypatumus. Jo kalba sušildė susirinkusiųjų širdis, padėjo sukurti šiltą ir nostalgišką atmosferą. Po to Valentinas įtraukė svečius į pasidalijimą savo prisiminimais apie pedagogą, kurio įtaka buvo neabejotina ne tik Videniškiams, bet ir Molėtų rajonui.
Renginyje dalyvavę jo buvę mokiniai – Danguolė Razgūnaitė – Telksnienė, Danutė Stundytė, Genutė Meškaitė – Štrimaitienė ir kt.kalbėjo apie jo įkvepiančias pamokas, kurios ne tik suteikdavo žinių, bet ir ugdė asmeninį pasitikėjimą, tikslų siekimą.
Renginio metu skambėjo gražiausi A. Marcinkevičiaus eilėraščiai bei jų ištraukos, kuriuos skaitė Laima Kazlauskienė, Valentinas Stundys, Genovaitė Mozūrienė, dukra Daiva, o dalyviai – Elena Mazūrienė, Rasita Kaladinskienė, kuri skaitė savo kūrybos eilėraščius, Zosė Čereškienė, Anelė Pusvaškytė – Kudžmienė, Stasys Vaščiūnas, Janina Pažusienė, Janina Žegunienė ir kt. pasidalijo asmeniniais atsiminimais apie paliktus pėdsakus jų gyvenimuose.
Popietėje dalyvavusi A. Marcinkevičiaus dukra Daiva pasidalijo prisiminimais apie savo tėvą. Daiva pasakojo apie jo begalinį atsidavimą darbui, pagarbią meilę lietuvių kalbai, gimtajam Skiemonių kraštui, nuoširdų rūpestį savo mokiniais, su kuriais jis dalijosi savo žiniomis ir gyvenimo išmintimi.
Molėtų viešosios bibliotekos direktorė Nijolė Stančikienė pasveikino susirinkusiuosius ir pabrėžė lietuvių kalbos puoselėjimo svarbą šiandieninėje visuomenėje. Direktorė gražiai atsiliepė apie tuometę rajono literatų broliją, kuriai priklausė ir A. Marcinkevičius. Ji kreipėsi į šeimą, kad biblioteka yra pasirengusi priimti autoriaus archyvus į bibliotekos fondus, kad kūrybą svarbu išsaugoti ir perduoti ateinančioms kartoms.
Renginys prie puodelio arbatos baigėsi šiltu pasikalbėjimu ir draugiška diskusija. Bibliotekos erdvė tarsi tiltas sujungė praeities ir dabarties prisiminimus. Lietuvių kalbos diena Videniškiuose tapo ne tik literatūrine ir kultūrine švente, bet ir gyvu prisiminimu apie Antaną Marcinkevičių, kuris ir po 30 metų išlieka mūsų atmintyje.
Susirinkusieji taip pat galėjo apžiūrėti net tris parodas, eksponuojamas bibliotekos erdvėse. Tai A. Marcinkevičiui skirta paroda – jo kūrybos rankraščiai bei publikacijos, nuotraukos; dapkūniškietės bibliotekininkės Marijos Ažubalienės simegrafijos (siuvinėjimo ant popieriaus) paroda „Gėlės tamsoje“ ir Skudutiškio bibliotekininkės asmeninės varpelių kolekcijos paroda.
Bibliotekininkė Genovaitė Mozūrienė