Nauji lietuvių autorių kūriniai/kovas

Deimantė Rudžinskaitė
Pasaulietė
Augdama Jehovos liudytojų šeimoje, Deimantė tikėjo, kad pasaulio pabaiga jau laukia ant slenksčio. Todėl kartu su mama Šiaulių gatvėse ir daugiabučių laiptinėse skleidė „gerąją žinią“: atėjus Armagedonui, Jehova visus jam atsidavusius žmones pakvies į savo karalystę. Tiesa, Deimantė žinojo ir tai, kad rojus turi kainą – visišką atsiskyrimą nuo „pasauliečių“, Jehova netikinčių žmonių, ir neva šėtoniškos jų įtakos.
Mergaitės vienatvę aštrino ir tai, kad ji niekam negalėjo prasitarti apie namie patiriamą siaubą – mamos ir tėčio smurtą, kaip Dievo rykštė užgulantį kaskart, nepaklusus griežtoms taisyklėms. Vėliau baimė peraugo į pyktį ir paauglišką maištą: mergaitė nepabijojo keisti išvaizdos, bėgti iš namų… Ilgainiui pasipriešinimas tėvams ir jų tikėjimui tapo pavojingas gyvybei.
„Pasaulietė“ – tai istorija apie išsilaisvinimą nuo psichologinio, fizinio ir dvasinio smurto. Knygoje nuoširdžiai, be užuolankų, kartais ironiškai pasakojama apie tikėjimo savimi ir vilties galią.
Deimantė Rudžinskaitė – fotografė ir stilistė, gimusi ir augusi Šiauliuose. Savo istoriją apie sunkią vaikystę Jehovos liudytojų šeimoje ji pasakojo tokiems tinklaraščiams kaip „Lrt.lt“, „15min.lt“, „Žmonės.lt“ ir „Moteris.lt“. „Pasaulietė“ – pirmoji D. Rudžinskaitės knyga.


Patricija Tilvikaitė
Nepriklausomybė
Naujas „Svetimkūnių“ autorės romanas.
Kiek tik save prisiminė, Adomas visada linkėjo tėvui mirties.
Adomas ant pečių laiko visą pasaulį. Dirba šefu restorane, rūpinasi atmintį beprarandančiu despotu tėvu, paauglystės dramų draskoma dukra Toma ir net karjeroje panirusia žmona Ilze. Gal iš šio užburto rato padės ištrūkti jaunas teatro režisierius Kasparas? Tačiau šį vis labiau intriguoja ne tik Adomas, bet ir jo tėvo, kadaise garsaus dramaturgo, kūrybinis palikimas.
Naujojo Patricijos Tilvikaitės romano herojai ieško savęs ir meilės, susiduria su siaubingu žiaurumu tų, kurie turėtų būti patys artimiausi. Autorė klausia: ką daryti su monstrais? Svarbiausia – ką daryti su talentingais monstrais? Ypač jei jaučiame, kad patys tokie tampame?


Kristina Petrauskė
Slanimo raganos
1630 metai. Slanimas – turtingas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės miestas, Sapiegų giminės valda. Vilniaus vaivados Leono Sapiegos valdinė Ona, pravarde Korotka, apkaltinama kerėjimu. Vienas Slanimo miestietis pareiškia, kad Ona nužiūrėjo jo žmoną, o žydas prekeivis dievagojasi buvęs jos prakeiktas. Tardoma kaltinamoji, vildamasi išsigelbėti, išsitaria žinanti, ką išties derėtų siųsti į laužo liepsnas. Gretimo kaimo popo žmoną bajorę Rainą, visų gerbiamą pribuvėją. Ji užkerėjusi Vilniaus vaivados sūnų Joną Stanislovą Sapiegą ir užleidusi jam melancholiją. Ona tikina žinanti, kaip Sapiegą atkerėti, kad šis vėl jaustųsi laimingas ir vėl užsimanytų vesti, bet ar ja patikės teisėjai? Ar Raina stos prieš teismą ir ar kilmingajai pavyks išvengti Salemo raganų lemties?
Šio sodraus istorinio romano „Slanimo raganos“ siužetą autorei diktavo XVII amžiaus dienoraščiai, prisiminimai, laiškai, kelionių aprašymai ir visa, kas kūrė daugiaetninę LDK kultūrą, o daugelis knygos personažų iš tiesų kadaise gyveno.
Kristina Petrauskė – istorikė, radijo laidų vedėja, dirbanti Vytauto Didžiojo karo muziejuje. „Instagram“ ir „Tik tok“ platformose dar žinoma kaip Chistorikė, savo paskyrose populiarinanti LDK istoriją ir kultūrą. Šiuo metu tyrinėja LDK XVI-XVII a. karybos ir kultūros istoriją, tačiau taip pat didelį dėmesį skiria kasdienybei. Apie neįprastą XVII a. kasdienybę ir jos romanas.


Irena Buivydaitė-Kupčinskienė
Trečias kartas nemeluoja
Vieną šiltą rugsėjį Nidos paplūdimyje likimas suveda dvi vienišas moteris. Abi ištrūko iš savo aplinkos gydytis sielos žaizdų ir mokytis jaukintis vienatvės po neseniai išgyventų asmeninių dramų. Tarp Skirmantės ir Gelminos beregint užsimezga sielų giminystė ir įsitaisiusios vienos iš moterų terasoje jos ima dalytis muilo operų scenarijų vertomis išpažintimis, atvedusiomis jas prie jūros. Juk neretai svetimam žmogui atsiverti paprasčiau negu draugui…
Skirmantė po skausmingai pasibaigusio tarnybinio romano prarado viltį, kad jai vėl kada nors bus lemta patirti pirmosios meilės virpulį, o Gelmina baigia atsigauti po šoko, paaiškėjus, kad žmogus, su kuriuo praleido trylika metų, pasirodė ne toks, kokiu jį laikė. Nors likimo seserų istorijos skirtingos, abi jau du kartus manė atradusios didžiąją meilę, kuri, deja, atnešė vien nusivylimą.
Gyvenimas retai kada suteikia antrą progą ištaisyti praeities klaidas ar bent jas išsiaiškinti. Ar šįkart likimas bus dosnus? Ar trečias kartas nemeluos?
Irena Buivydaitė – anglų kalbos dėstytoja, vertėja, tokių skaitytojų pamiltų knygų, kaip „Tikros ir netikros seserys“, „Kitapus veidrodžio“, „Rožių dvaras“ ir „Mėnesiena ir tu“, autorė. „Trečias kartas nemeluoja“ – jau septynioliktoji lietuviškų melodramų karaliene tituluojamos rašytojos knyga. Asociacijos LATGA duomenimis, prie jos knygų bibliotekose rikiuojasi ilgiausios eilės.


Agnė Bausienė
Noroko rūmų paslaptis
Meilė, magija, pranašystės ir pavojai – pasinerkite į nežabotos fantazijos, paslapčių ir erotikos kupiną Noroko rūmų pasaulį naujoje bestselerių autorės Agnės Bausienės knygoje „Noroko rūmų paslaptis“. Anksčiau buvo išleista trimis atskiromis knygomis, tačiau naujas leidimas papildytas dviem itin intriguojančiais skyriais.
Jauna mergina Elara, atvykusi į Noroko karalystės pilį, patenka į pasaulį, kuriame karaliauja magija ir nepaprastos galios. Nelauktai tapusi princo Aidano nuotaka, Elara ne tik turi susidoroti su netikėtais gyvenimo pokyčiais, bet ir atsilaikyti prieš pavydžių rūmų damų intrigas. Prieštaringus jausmus kelia ir Aidano brolio Deimono Elarai siunčiami itin jaudinantys sapnai…
Įtampa tarp brolių auga, o Elara ruošiasi lemtingai kelionei prie stebuklingo šulinio, kurio vanduo suteiks jai ypatingų galių. Tačiau kelias kupinas netikėtų pavojų, nes ilgamečiai priešai Valenai užpuola Noroko karalystę.
Likimas Elarai siunčia ne vieną išbandymą, o skaudžiausiu tampa atsisveikinimas su mylimuoju… Vis dėlto stipri mergina ne tik išmoksta valdyti naujai įgytas stebuklingas galias, bet netrukus į jos širdį pasibeldžia ir nauji jausmai.
Kas taps naujuoju Noroko karaliumi? Kada išnyks karo grėsmė? Žiniuonės Idros pranašystės kelia nerimą, tačiau teikia ir viltį. Jų visų likimas priklauso ne tik nuo žvaigždžių, bet ir nuo drąsos mylėti ir kovoti už tai, kas brangu.
Agnė Bausienė – TOP 10 skaitomiausia autorė Lietuvoje. Agnės romanus vienija tai, kad juose stiprūs jausmai, drąsi erotika pagardinami atsikvėpti neleidžiančiu veiksmu ir netikėtais siužeto posūkiais.


Sigitas Parulskis
Patys gražiausi sapnai apie kelią
„Patys gražiausi sapnai apie kelią“ – naujausia Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Sigito Parulskio prozos knyga.
„Manau, čia tiktų Williamo Faulknerio mintis: žmogus išsinuomoja iš gyvenimo tik septyniasdešimt metų.
Nuomos sutartis baigiasi, reikia pamažu ištuštinti patalpas, inventorizuoti vertingus daiktus, o šiukšles, visą šlamštą mesti be gailesčio.
Rašau tekstus seniai, daugiau nei keturiasdešimt metų. Esu iš tų laikų, kai knyga, tekstas, kūryba buvo laikomi vertingais dalykais, žmogaus dvasinės veiklos fenomenais.
Kaip yra dabar – nežinau. Juk gali būti, kad tai, kas man buvo vertinga, žmonės palaikys šiukšlėmis. Ir jie bus teisūs. Nes teisūs visuomet tie, kurie valgo, geria, dulkinasi, gadina orą ir nuotaiką, o ne tie, kurie dūla knygose ir blunka nuotraukose.
Kaip tik apie tai ir kalba ši knyga, būtent apie tai: kad yra kančia, kad yra jos priežastis ir kad radęs teisingą kelią gali tą kančią įveikti. Lieka vienintelė smulkmena – rasti kelią. O jeigu nerasi – tai bent susapnuosi.“
Sigitas Parulskis


Laima Čiuplienė
Lemtingas susitikimas
Kupinas paslapčių ir neišsipildžiusių svajonių prisotintas gyvenimas. Saldžios, nuodėmingos meilės troškimas…
Debiutiniame lietuvių autorės Laimos Čiuplienės romane „Lemtingas susitikimas“ – netikėtos pažintys, intriguojantys pasiūlymai, likimo iššūkiai ir tikros meilės paieškos.
Kai kuriems likimams tiesiog lemta susipinti…
Karolinos gyvenimas Paryžiuje buvo tobulas – meilė, romantiški pasivaikščiojimai Senos pakrantėmis ir svajonės apie laimingą ateitį buvo jos kasdienybė. Tačiau vieną dieną visas jos pasaulis ima griūti. Išduota, pažeminta ir priversta palikti miestą, kuris ne vienerius metus buvo jos namai, Karolina atsiduria lėktuve, skrendančiame į Lietuvą ir pažada sau niekada neatsigręžti atgal.
Skrisdama namo, ji susipažįsta su Marku – charizmatišku ir paslaptingu vyru, kuris per vieną naktį pakeičia Karolinos planus. O tada aistros kibirkštis įsiplieskia tarp jos ir Marko brolio Hario. Kuris iš brolių – Markas ar Haris – galėtų būti tas, kuris išgydys jos širdies žaizdas? O gal nė vienas iš jų?
Nauji jausmai, netikėtos pažintys, intriguojantys pasiūlymai ir likimo iššūkiai verčia Karoliną nuolat mąstyti, ko ji iš tiesų nori, ką turėtų pasirinkti, kad vėl nesuklystų.
Tačiau netrukus gyvenimas, kurį Karolina bandė palikti užnugaryje, ima ją vėl vytis. Negana to, ji sužino apie didžiules paslaptis, gaubusias jos šeimą.
Kai praeities šešėliai grįžta į jos gyvenimą, Karolina supranta, kad norint iš tikrųjų judėti pirmyn, reikia pirmiausia akis į akį susidurti su tuo, kas nuo jos buvo slepiama, su tuo, kas buvo tyčia nutylėta. Ar ji pajėgs atleisti ir pasitikėti iš naujo? Ar suras savo vietą tarp aklos aistros ir tikrosios meilės, išdavystės ir atleidimo, troškimų ir ramybės?
„Lemtingas susitikimas“ – tai įtraukianti istorija apie meilę ir pasitikėjimą, stiprybę ir didžiules pastangas ieškant savo vietos po saule, apie drąsą kovoti už savo laimę.


Justė Latauskienė
Daktare, galiu užeiti?
„Dirbdama gydytoja dažnai susiduriu su lūkesčiu, kad medicina turi veikti kaip gyvenimo policija ar teismas. Už gerą ir dorą gyvenimą bus atlyginta sveikata, o už blogą gyvenimą ir nuodėmes, žinoma, atseikėta nesveikata. Skaitydami šią knygą suprasite, kad medicina nėra teismas.“
Justė Latauskienė
Zuikis ir Zuikienė bei jų „atradimai“ gydytojo kabinete, nekantraujantis į Balį išskristi pacientas, ponia Tipiškaitė ir jos aukštas kraujospūdis… Šmaikščiai ir kiek ironiškai gydytoja pasakoja kasdienes istorijas, kurios atskleidžia ir gilesnius dalykus apie mus, praveriančius gydytojo kabineto duris. Paciento ir gydytojo santykiai, medicinos stereotipai ir tragikomiškos situacijos – šioje knygoje.
Kodėl gydytojas nepaima stebuklingos lazdelės ir neišsiaiškina, kas man yra? Jaučiu, kad kažkas negerai, bet kaip įvardyti, kad mane suprastų? Ir kodėl poliklinikoje visi tik geria kavą? Ar todėl prie gydytojų neįmanoma prisikasti?
Nuotaikingos, liūdnos, laimingai pasibaigusios ar absurdiškos istorijos apibendrina daugelio patirtis. Tad autorė tikisi, kad perskaitę knygą žmonės drąsiau užeis į gydytojo kabinetą, kad medikai ir pacientai geriau susikalbės: pacientai labiau supras ant perdegimo ribos balansuojančius gydytojus, o šie neskubės besiskundžiančiojo įsprausti į įsivaizduojamą diagnozių lentynėlę. Juk net vienas, atrodytų, menkas simptomas gali nuvesti netikėta kryptimi ir apsaugoti nuo nelaimės.
Tad „Daktare, galiu užeiti?“ kviečia atidžiau įsiklausyti, ką sako mūsų kūnas.
Justė Latauskienė – šeimos gydytoja, dirbanti Karoliniškių poliklinikoje. Socialiniuose tinkluose jos įrašus apie gydytojo kasdienybę bei medicinos atradimus skaito tūkstančiai. Geriau pažinti pacientus padeda ir psichoterapeutės darbo patirtis, Justės specializacija – kognityvinė ir elgesio terapija. Gydytoja labai mėgsta fantastinę literatūrą, tad šioje knygoje medicininės jos įžvalgos pinasi su literatūriniu pasakojimu.