Prof. Rimvydo Laužiko paskaita apie nematerialų paveldą ir darbą UNESCO
Spalio 15 d. bibliotekoje viešėjo prof. Rimvydas Laužikas – istorikas, archeologas, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto profesorius, UNESCO Nematerialaus kultūros paveldo Tarpvyriausybinio komiteto Vertinimo komisijos pirmininkas.
Renginio metu prof. R. Laužikas kvietė pažvelgti į nematerialų kultūros paveldą ne kaip į tolimą ar abstraktų reiškinį, bet kaip į mūsų kasdienybėje gyvuojančią dalį. Diskutuota apie tai, kaip tradicijos, papročiai ir patiekalai gali patekti į nematerialaus paveldo sąrašą, kaip šis paveldas saugomas ir kodėl kartais kyla „ginčai dėl šaltibarščių“.
Klausytojai sužinojo apie prof. Laužiko darbą UNESCO Nematerialaus paveldo vertinimo komisijoje, išgirdo įdomių istorijų iš tarptautinės patirties ir buvo pakviesti susimąstyti, kas yra mūsų bendruomenės – Molėtų paveldas šiandien.
Artėjant Tarptautinei nematerialaus kultūros paveldo dienai (spalio 17 d.), ši paskaita tapo puikia proga iš naujo atrasti, kaip tradicijos formuoja mūsų tapatybę – nuo Kūčių stalo patiekalų iki Užgavėnių personažų.





























