Literatūrinė kelionė tęsiasi

Spausdinti
2017-12-01

Lapkričio 29 d. Inturkėje ir Molėtuose lankėsi ir su savo gimtojo krašto literatūros mylėtojais bendravo kraštietė gydytoja, knygų „Molėtų krašto šviesuoliai" autorė Alma Šlamaitė.

Simboliška, kad projektas „Interaktyvus žemėlapis „Molėtų rajono literatūriniai tiltai", pavasarį prasidėjęs Vilniaus universiteto komunikacijos fakulteto absolventės Akvilės Stančikaitės kūrybiniu projektu – fotografijų paroda, išaugo į projektą, kuris nutiesė literatūrinius kelius tarp įvairių kartų literatūrinių asmenybių, gimusių, gyvenusių ar dirbusių Molėtų krašte. Gražios sąsajos jungia šį projektą su knygų autorės kūryba. „Molėtų krašto šviesuoliai" autorė Alma Šlamaitė gimusi Molėtų rajone ir anksti išvykusi mokytis bei dirbti į Vilnių, savo širdimi liko ištikima gimtajam kraštui. A. Šlamaitės knygose pasakojamos istorijos – jungtis tarp rašytojos ir gimtinės, Molėtų krašto šviesuolių istorijų. Knygų autorės indėlis į Molėtų krašto kultūrinį paveldo puoselėjimą yra unikalus, pareikalavęs A. Šlamaitės kantrybės, laiko ir tikėjimo tuo, ką daro.

Susitikus su inturkiškiais ir molėtiškiais A. Šlamaitė nuoširdžiai dalinosi savo patirtimi, renkant medžiagą apie žymius molėtiškius, išėjusius Anapylin, bendravimą su aprašomų herojų giminėmis ir pažįstamais. Rašytoja teigė, kad domėjimasis Molėtais ir molėtiškiais tęsiasi ir pagal galimybes plėtosis. Tą galima pasakyti ir apie susitikimų metu abonemento skyriaus vedėjos Daivos Šilinskaitės pristatytą projektą – nors jam skirtas susitikimų ciklas baigėsi, tačiau gyvavimas virtualioje erdvėje tęsiasi.

Dėkojame Lietuvos kultūros tarybai ir LR kultūros ministerijai už paramą interaktyvaus žemėlapio sukūrimui. Sėkmės domintis, keliaujant, pažįstant – kelionė www.moletai.rvb.lt/moletu-literaturiniai-tiltai/ tęsiasi.

Nijolė Stančikienė