10-tą kartą šventėme Europos dieną

Spausdinti
2018-05-10

Europos diena, prasidėjusi nuo rytinės kavos puodelio Molėtų savivaldybės aikštėje, 12 val. persikėlė į Jaunimo aikštę, kur linksmai tiek dideli, tiek maži šventė Europos dieną kartu. Mūsų rajono bibliotekos šią svarbią dieną pradėjo minėti nuo 2008 metų, tai reiškia, kad šiemet Europos diena Molėtuose – jubiliejinė.

Vidudienį Molėtų jaunimo aikštė pasipuošė balionais ir vėliavėlėmis. Nuskambėjus paskutiniams Europos himno akordams, šventė prasidėjo. Sveikinimo žodžius tarė Molėtų viešosios bibliotekos direktorė V. Raišienė, Molėtų rajono meras Stasys Žvinys. Jaunimo aikštėje veiklų visiems išties netrūko – kadangi šių metų šventės tema buvo Europos kultūros paveldas, tad šaunūs Molėtų žmonių su negalia sąjungos nariai mokė juostelių pynimo, lipdymo ir kitų amatų meno. Kadangi Molėtų kraštas išsiskiria savo nuostabia gamta ir ežerais, tai šią dieną didelis dėmesys buvo skiriamas žuvininkystei, kaip krašto paveldui.

Molėtų pradinės mokyklos vaikai kartu su mokytojomis visą savaitę kalbėjo apie Europą, prisiminė šalis ir jų sostines, jas įamžino ant pačių pasigamintų žuvelių, o šventės metu žuveles sukabino ant tinklo. Tinklas tapo ir foto sienele, prie kurios visi galėjo fotografuotis, siųsti nuotraukas į bibliotekos Facebook paskyrą, savo draugams, artimiesiems.

Norintieji geriau susipažinti su Europa galėjo patyrinėti Europos šalių žemėlapį, dalyvauti virtualioje kelionėje po Europos Sąjungą, viktorinose, konkursuose, kuriuos organizavo viešosios bibliotekos kolektyvas, jiems padėjo partneriai: Molėtų švietimo centro ir „Mezono" atstovai. Visus linksmino kapela „Molėtai", vadovaujama Kazimiero Tučinsko, savo pasirodymus dovanojo Molėtų pradinės mokyklos moksleiviai, o šventėje džiugiai dalyvavo mažiausi molėtiškiai – lopšelio-darželio „Vyturėlis" auklėtiniai. O kokia šventė be tradicinės mūsų krašto žuvienės, kurią išvirė ir šventės metu visus vaišino kavinė „Zodiakas+".

Po didžiosios šventės, 17 val. viešosios bibliotekos konferencijų salėje susitikimo su LR Seimo nariu Audroniumi Ažubaliu, su kuriuo diskutavome apie Europos bei Lietuvos ateitį, vertybes, galimybes.

Mūsų rajono visose bibliotekose visą šią savaitę vyksta ir vyks daug įvairiausių renginių, skirtų mūsų krašto kultūriniam paveldui ir susipažinimui su kitų Europos tautų kultūra.

Dėkojame visiems: dalyvavusiems, padėjusiems, partneriams ir rėmėjams, draugams ir bičiuliams.

Projektą dalinai finansuoja Europos komisijos atstovybė Lietuvoje.

Nijolė Stančikienė