Akcijos „Spalvotas pavasaris“ organizatorių padėka

Spausdinti
2018-06-05

Mieli mūsų bičiuliai,

Baigėsi gerumo, atjautos ir spalvų pripildytas pavasaris. Estafetę perėmė vasara, kuri dar ilgai dalins jūsų šilumą, stebins nuoširdumu besigydančius. Atrodo, tik kepurė, tik skarytė, kojinės, o kaip nušvinta ligos išvargintų moterų veidai supratus, kad visa Lietuva vienijasi jų kelionėje per ligą, jas palaiko. „Nemokamai? Negali būti... Tikrai? Iš kur, kas mezgė? Aš pati mezgu, bet va – nespėjau... O dabar jėgų nėra." Ir tvirtai pasižada pasiekę remisiją atsilyginti tuo pačiu – primegs kepurių likimo draugėms. Ir dėkoja, dėkoja...

O pas vaikus paprasčiau. Ką tik atjungtas nuo lašinės nusišypso, prisimatuoja puikiai tinkančią kepurėlę ir nuskuodžia paspirtuku paskui draugę koridoriumi. Kitas suspaudžia glėby naują megztą draugą (žaisliuką) ir jau diena šviesesnė. Už vaikus padėkoja mamos.

Ačiū JUMS, mieli bibliotekininkai, kad nutiesėte šiuos gerumo tiltus. Ačiū už močiučių džiaugsmo ašaras, už padrąsinimą pirmos chemijos belaukiančioms jaunutėms moterims. Jūsų rūpesčio dėka jos pasijuto ne vienos su savo diagnoze. Ačiū, kad subūrėte savo skaitytojus šiam kilniam tikslui.

Akcijos metu daugiausiai buvo gauta vaikiškų kepurėlių ir vilnonių kojinių – jos padalintos Kaune ir Vilniuje besigydantiems ligoniukams ir tikimės, kad užteks visiems metams. Taip pat vaikai turės megztų šlepečių, riešinių, šalikų, šiek tiek skraisčių ir liemenių, keletą megztinukų. Buvo ir draugystės apyrankių, keletas knygučių.. Ir žaislų! Daug daug gerumo ir linkėjimų!

Suaugusioms moterims skirtos kepurėlės, skaros, šalikai, kojinės ir šiek tiek riešinių padalintos ir išsiųstos POLA ambasadorėms perduoti Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių onkologijos centrams. Gaila, bet Panevėžys nepriėmė, nes neturi patalpų, kur galėtų dalinti. Kaune kepurėles kartą per savaitę nunešu ir padalinu pati Klinikų dienos stacionare.

Labai norėčiau parašyti, kiek gi iš viso visko buvo surinkta, tačiau visko suskaičiuoti fiziškai nebuvo įmanoma. Iš pradžių bandžiau, kruopščiai registravau, bet pamečiau skaičių. Ir liko tik gerumas. Beribis gerumas... Ir tas šiltas dėmesys, kurį spinduliavo netgi ne patys daiktai, o kaip kruopščiai, išradingai įpakuota, kiek širdies šilumos ten įdėta. Norisi apkabinti ir padėkoti kiekvienam ir kiekvienai.

Atleiskit, jei buvo šiek tiek nesusikalbėjimo ar nesklandumų – stengsiuosi pasimokyti iš klaidų. Kasmet akcija įgauna vis didesnę reikšmę, jos laukia tiek sergantys, tiek ir mezgančios, siuvančios moterys. Išgirdau ir jūsų raginimus pradėti akciją anksčiau, žiemos metu, kad būtų daugiau laiko rankdarbiams. O gal ir vienam kitam susitikimui, pabendravimui „gyvai" prie arbatos puodelio... Rašykit, siūlykit, dalinkitės – nuo šiol jūs esat svarbi dalis sergančiųjų palaikymo komandoje.

AČIŪ!

Nuoširdžiai, Asta (akcija „Spalvotas pavasaris“)