Bibliotekoje atidaryta Algimanto Pečiukaičio fotoparoda

Spausdinti
2018-08-10

Vieną iš daugelio karštų šios vasaros popiečių Molėtų viešoji biblioteka kvietė atostogų nuotaikomis nusiteikusius molėtiškius. Jie čia rinkosi pasveikinti jau keletą metų Molėtų krašte gyvenančio ir kuriančio fotografo Algimanto Pečiukaičio, kuris bibliotekoje pristatė savo pirmąją personalinę fotografijų parodą Molėtuose. Kaip džiaugdamasis nustebo pats autorius, bibliotekos erdvėse eksponuojami jo darbai atrodo visai kitaip, tarsi būtų ne jo paties.

Fotoparodoje eksponuojamos fotografijos reprezentuoja Molėtų kraštą ir tai, ką jis turi gražiausio – gamtą, kultūros paveldą. Pats fotografas renginio metu prisipažino, jog smagiausia ir įdomiausia jam yra fotografuoti žmones ir ypač, jei jie nepozuoja, nepastebi juos fiksuojančio objektyvo ir taip išlieka natūralūs, saviti. Tačiau, gyvendamas nedideliame namelyje gamtos apsuptyje, A. Pečiukaitis turi daug galimybių užfiksuoti ir unikalią mūsų krašto gamtą, jos gyventojus ir reiškinius. Tiesa, fotografas prisipažino, jog kartais ypač įspūdingų momentų užfiksuoti nepavyksta: vieną ankstų rytą prie savo namų durų slenksčio aptikęs lūšį, jis nespėjo jos nufotografuoti, nes ji tiesiog buvo greitesnė – išgirdęs žmogaus žingsnius, gyvūnas pabėgo į prieblandoje skendintį didelį sodą.

Daugelis molėtiškių A. Pečiukaitį puikiai žino dėl to, jog jį sutinka įvairiausio pobūdžio renginiuose, kuriuose neatsiejama jo kūno dalimi tampa fotoaparatas. Fotografą galima sutikti tiek folkloro festivaliuose, koncertuose, parodų atidarymuose, tiek mugėse, bendruomenių šventėse ar sporto varžybose. Beje, pastarosios jam ypač patinka, nes jis pats yra gyvenime aktyviai sportavęs rankininkas. Fotografui lankantis tokioje gausybėje įvairių renginių ir fiksuojant jų akimirkas, galima pajuokauti, jog jis turi sukaupęs visų molėtiškių portretų galeriją.

A. Pečiukaitis tikisi, jog bibliotekoje pristatyta paroda bus ne vienintelė. Jis svajoja visuomenei pristatyti nuotraukas, kuriose yra jo užfiksuoti Molėtų krašto meno kolektyvai, ansambliai, kultūros žmonės. Beje, fotografas šiemet užfiksavo daug gražių akimirkų, kurias molėtiškiai patyrė dalyvaudami Lietuvos šimtmečio dainų šventėje „Vardan tos...".

Nors renginio popietė buvo itin karšta, renginio dalyviai maloniai leido laiką smagioje kompanijoje, noriai uždavinėjo klausimus autoriui ir neskubėjo skirstytis net pasibaigus renginiui, mat A. Pečiukaitis – ypač šiltas ir bendrauti mėgstantis žmogus. Dėkojame jam už suteiktą galimybę eksponuoti jo darbus. Taip pat dėkojame visiems susirinkusiems į renginį ir pradžiuginusiems autorių. Parodą kviečiame lankyti iki rugsėjo pabaigos.

Austėja Jasaitienė

Nuotr. aut. Agnė Audėjienė