Molėtų rajono skaitytojai įveikė „Skaitymo iššūkį“

Spausdinti
2018-09-11

Praėjusiais metais pradėtas organizuoti vasaros „Skaitymo iššūkis" vyko ir šiais metais. Birželio 1 – rugpjūčio 31 dienomis visos Lietuvos bibliotekų lankytojai buvo kviečiami įveikti penkias skaitymo užduotis ir perskaityti draugo rekomenduotą knygą, knygą, parašytą skaitytojo gimimo metais, knygą apie Lietuvą, apie atostogas ir knygą, kurios pavadinime minima profesija.

Molėtų r. sav. viešosios bibliotekos lankytojai aktyviai dalyvavo šių metų „Skaitymo iššūkyje". Iš viso jame dalyvavo 95 skaitytojai, o visas penkias iššūkio užduotis įvykdė net 60 skaitytojų. Aktyviausiai į šią akciją įsitraukė Suginčių (18 skaitytojų), Molėtų viešoji (17 skaitytojų) bei Bijutiškio (13 skaitytojų) bibliotekos. Gausiausiai „Skaitymo iššūkyje" dalyvavo 8–14 metų bei 46–64 metų amžiaus grupių skaitytojai. Džiugu, jog skaitymo malonumą pažino ir patys mažiausieji – iššūkį priėmė du 0-7 metų amžiaus grupės skaitytojai.

Kokios knygos buvo skaitomos Molėtų rajone? Labai įvairios – skaitytojai perskaitė 261 skirtingo pavadinimo knygą, o iš viso skaitytojai įveikė 336 knygas. Daugiausiai kartų buvo įveikta užduotis, prašanti perskaityti draugo rekomenduotą knygą.

Džiugina tai, jog „Skaitymo iššūkis" tarp Lietuvos skaitytojų populiarina ne tik patį skaitymą, bet ir Lietuvos istoriją, bendravimą, dalinimąsi įspūdžiais apie knygas su draugais ir pažįstamais, o svarbiausia – skatina žmones lankytis bibliotekoje ir atrasti jos lentynose slypinčius turtus.

Patys aktyviausi Molėtų rajono „Skaitymo iššūkio" dalyviai, kaip ir žadėta anksčiau, bus apdovanoti paskatinamaisiais prizais – firminėmis gertuvėmis. Laimėtojus paskelbsime artimiausiu metu.

Dėkojame visiems skaitytojams už dalyvavimą „Skaitymo iššūkyje"!

Austėja Jasaitienė