Molėtų biblioteką saugos katės

Spausdinti
2018-09-11

„Dėl katės galiu bet ką padaryti", – sako mokytoja Julė Kavalnienė, Molėtų bibliotekos Informacijos skaitykloje pristatydama gausią katinų kolekciją. Joje – pora šimtų eksponatų iš molio, stiklo, šilko, plastiko, odos, popieriaus ir kitų medžiagų, kiekvienas su savo istorija. Kolekcijos pradžia – 1999 m., nuo to laiko J. Kavalnienės, švelniai visų vadinamos Julyte, artimieji, draugai ir mokiniai gerai žino, kokia dovana ją labiausiai pradžiugins. Yra iš tolimų kraštų atvykusių kačių, yra ir tų, kurias galima sutikti tik Molėtuose.

Kačių ir bibliotekų bendrystė siekia senus laikus. Dar senovės Egipte katės saugojo bibliotekų lobius nuo graužikų, dėl tos pačios priežasties kates prie knygų laikė Viduramžių vienuoliai, o šiuolaikinėse bibliotekose ramybę spinduliuojančios katės padeda žmonėms atsipalaiduoti nuo kasdienės įtampos ir susitelkti į knygą. Geriausiu skaitymo kompanionu savo kolekcijoje J. Kavalnienė vadina žalią katiną-rašiklį, kuriuo galima užsirašyti skaitant kilusias mintis.

Ar kolekcija galėtų virsti Kačių muziejumi, konkuruojančiu su Šiauliuose esančiu? J. Kavalnienė tokios galimybės neatmeta, ypač jeigu ekspoziciją savo nuožiūra tvarkytų katės.

Julės Kavalnienės kolekciją „Kokie namai be katinų?" Molėtų bibliotekos Informacijos skaitykloje galima apžiūrėti iki spalio 12 d. Brangiausias eksponatas į parodą atvykti negalėjo, saugo kolekcininkės sodybą.