Filosofės L. Vidauskytės vieša paskaita apie vokiečių filosofą H. Blumenbergą

Filosofės Linos Vidauskytės paskaitos plakatas
KADA: gruodžio 1 d., trečiadienį, 18:00
KAS: Filosofės prof. dr. Linos Vidauskytės vieša paskaita “Hansas Blumenbergas: mitas, metaforos ir post-sekuliarus būvis”
KUR: Virtualioje Molėtų bibliotekos Filosofijos skaitykloje Zoom platformoje shorturl.at/xW347
Meeting ID 867 9960 1244
Passcode 832613
Paskaita yra Molėtų bibliotekos Filosofijos skaityklos programos dalis ir yra atvira visiems, tiek skaitykloje besilankantiems, tiek visiems norintiems. Renginys nemokamas, registracijos nereikia.
Hansas Blumenbergas (1920-1996) yra vienas žymiausių XX a. vokiečių filosofų, bandęs suvokti žmogiškąją tikrovę ir sumišusį pasaulį per kalbos metaforas ir nevalingas ištaras. Tiek filosofo vardas, tiek jo plėtota metaforologija Lietuvoje dar nėra plačiai žinomi, todėl Molėtų biblioteka džiaugiasi galėdama suteikti galimybę plačiajai visuomenei apie įdomų mąstytoją, jo metodą ir nenuspėjamas interpretacijas išgirsti daugiau.
Filosofė Lina Vidauskytė yra Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos profesorė, monografijos „Tikrovė ir literatūra: Czesławo Miłoszo literatūrinė filosofija“, mokslinių straipsnių apie Walterį Benjaminą, Martiną Heideggerį, Jacques Derridą, Simone Weil, Hansą Blumenbergą ir kitus bei mokomosios knygos „Medijų filosofijos pagrindai“ autorė. Dalyvavo mokslinių tyrimų projekte „Postsekuliarus būvis“ (VU, vadovas – prof. Tomas Sodeika). Mokslinių interesų sritys – medijų filosofija, religijos filosofija, technologijų filosofija, vizualumas, filosofinė praktika, žodis ir raštas, etika.
Molėtų bibliotekos Filosofijos skaityklą remia Lietuvos kultūros taryba.
Verified by MonsterInsights