„Kodėl nuėjau į kalėjimą?“ Susitikimas su rašytoja Nina Olszewska (Lenkija)

KADA: rugpjūčio 19 d., trečiadienį, 17 val.

KUR: Molėtų bibliotekos Abonemente (III a., yra liftas)

KAS: „Kodėl nuėjau į kalėjimą?“ Susitikimas su rašytoja Nina Olszewska (Lenkija), reziduojančia Molėtų bibliotekoje

Ninos Olszewskos knygą „Dėžėje. Pasakojimai iš Lenkijos kalėjimų“ (“Pudło. Opowieści z polskich więzień”) leidykla Wydawnictwo Poznańskie išleido šį pavasarį. Dokumentinė proza Lenkijoje — gilias tradicijas turintis ir ypatingai skaitytojų mėgiamas žanras. Kaip ir Lietuvoje, taip ir Lenkijoje skaitytojus jaudina tikri gyvenimai, neišgalvotos istorijos.

„Praleidau beveik 18 mėnesių lankydama žmones kalėjimuose ir kalbėdamasi su jais apie kasdienybę už grotų — kaip jie valgo ir miega, ką veikia, ką galvoja, ko bijo labiausiai ir kodėl kartais pats baisiausias dalykas yra grįžimas į laisvę, — sako autorė. — Man patinka kalbėtis su žmonėmis ir papasakoti skaitytojams jų istorijas. Dažniausiai rašau apie tuos, kuriems reikia paramos, o kartais — tiesiog išklausymo. Rašau apie viską, kas mane piktina ar žadina smalsumą“.

Nina Olszewska yra literatūros mokslų daktarė, todėl dalyvavimas bibliotekos sukurtoje rašytojų rezidencijų programoje jai prie širdies: „Ne tik rašau — skaitymas vis dar sudaro didžiąją dalį mano gyvenimo“.

Iš Varšuvos į Molėtų kraštą rašytoja atvyko giliau padirbėti su medžiaga, kuri susikaupė rašant knygą apie kalėjimų realybę. Leidykla jau laukia naujos knygos.

Tarptautinę rašytojų rezidencijų programą „Parašyta Molėtų krašte“ (angl. k. Writing@Moletai) remia Lietuvos kultūros taryba. Paraiškos rudeniui (rugsėjo-lapkričio mėnesiams) priimamos iki rugpjūčio 20 d. adresu moletailibrary@gmail.com