Mokymai „Netikros naujienos: kaip atpažinti ir atsispirti?“

KADA: lapkričio 15 d., ketvirtadienį, 15:00-17:00

KUR: Molėtų bibliotekos konferencijų salė

KAS: Mokymai „Netikros naujienos: kaip atpažinti ir atsispirti?“. Mokymus veda VU Komunikacijos fakulteto doktorantas Tadas Žižiūnas ir socialinių tinklų ekspertas Darius Jokubaitis

Vašingtono universiteto mokslininkai iš keturiolikos prezidento Barako Obamos kalbų panaudodami skaitmenines technologijas sukūrė kalbą, kurios jis niekada nesakė. Esant tokioms vaizdo redagavimo galimybėms, argumentas „jis tikrai taip sakė, mačiau per televizorių/internete“ nebegalioja. Tačiau dauguma šiandieninių mūsų nuostatų apie tikrovę ir yra paremtos būtent informacija, kurią gauname iš interneto ir televizijos.

Mokymų metu susipažinsite su kintančia medijų aplinka, jos teikiamais privalumais ir kylančiomis grėsmėmis. Lektoriai išsamiai supažindins su naujausiomis skaitmeninėmis technologijomis  – virtualia realybe, 3D spauda, skaitmeniniu realybės objektų redagavimu. Įgysite įgūdžių, kaip saugiai elgtis virtualioje erdvėje, analizuoti medijų turinį ir perduodamus pranešimus. Sužinosite savo kaip medijų vartotojų teises ir atsakomybes.

Paskaitų ciklas vyksta pagal Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuojamą projektą „Skaitmeninių technologijų raštingumas, medijų turinio kritiškumas ir saugumas internete“.

Kultūros tarybos logo