Susitikimas su dramos terapeutu Armandu Volku

KADA: kovo 8 d., sekmadienį, 11 val.

KUR: Molėtų bibliotekos konferencijų salėje

KAS: Susitikimas  su psichoterapeutu, dramos terapeutu Armandu Volku (JAV/Lietuva/Lenkija), dirbančiu su iš kartos į kartą perduodamomis traumomis.

Armandas Volkas (Armand Volkas) gimė Paryžiuje po karo. Jo tėtis – iš Jonavos, mama – iš Lenkijos, abu kalinti koncentracijos stovykloje Aušvice. Užaugęs JAV, Armand Volkas Lietuvą pirmą kartą aplankė 2017 m., Vilniuje surengė savo seminarą.

Savo darbo pradžioje JAV Armandas Volkas sako pastebėjęs, kad net antrąją ar trečiąją Holokaustą išgyvenusių žmonių kartą smarkiai veikia tėvų ir senelių trauminės patirtys. Psichoterapeutas norėjo sužinoti, kaip jaučiasi nacių vaikai ir anūkai, kaip jų dvasinę sveikatą veikia praeitis, kurios jie patys tiesiogiai nėra patyrę.

Jis sako atradęs daug panašumų – slegiantys nutylėjimai šeimoje, kaltė, depresija, nerimo ir kiti sutrikimai. Pabandęs dirbti su abejomis grupėmis kartu taikydamas dramos terapijos metodą Armandas Volkas atrado savo kelią.

Armandas Volkas yra įsteigęs Taikos kūrimo ir menų centrą “Gydant istorijos žaizdas” (Healing the Wounds of History: Center for Peacebuilding and the Arts), yra kviečiamas dirbti į šalis, kur yra buvę žudynių ir konfliktų, palikusių gilias traumas, kurių vėlesnės kartos gali būti nepatyrusios, bet išgyvenančios jų įspaudus.

Kovo pradžioje Armandas Volkas dalyvaus Vilniuje vyksiančioje tarptautinėje konferencijoje apie istorines traumas.

Dėkojame Armandui Volkui už norą aplankyti Molėtus!

Įėjimas laisvas, maloniai kviečiame į susitikimą. Bus verčiama į lietuvių kalbą.

Susitikime dalyvauja kolektyvinės atminties gaivinimo iniciatyvos VARDAI nariai.