Susitikimas su prof. Milda Ališauskiene. Religijų ir įsitikinimų įvairovė Lietuvoje: iššūkiai ir perspektyvos

Prof. Milda Ališauskienė

KADA: lapkričio 6 d., trečiadienį, 12 val.

KUR: Molėtų bibliotekos konferencijų salėje

KAS: Informacinis-edukacinis susitikimas „Religijų ir įsitikinimų įvairovė Lietuvoje: iššūkiai ir perspektyvos“ su sociologe profesore Milda Ališauskiene (VDU). Parodos pristatymas

Milda Ališauskienė yra sociologė, VDU PMDF Politologijos katedros profesorė ir VDU SMF Sociologijos katedros vedėja. Jos moksliniai interesai: religijos vaidmuo šiuolaikinėse visuomenėse, religija ir politika, religijų įvairovė ir religinis fundamentalizmas, naujosios religijos. Publikavo virš 20 mokslo straipsnių apie religiją šiuolaikinėje Lietuvoje ir Baltijos valstybėse, kolektyvinėse monografijose apie socialinę atskirtį ir sekuliarizacijos procesą Lietuvoje. VDU dirba pedagoginį ir mokslinį darbą nuo 2004 metų, nuo 2011 m. vadovauja Sociologijos katedrai, yra Socialinių mokslų fakulteto tarybos narė.

Milda Ališauskienė 2015-2017 metais buvo Tarptautinės naujųjų religijų studijų draugijos (ISSNR) prezidentė, nuo 2014 m. yra Tarptautinės religijų studijų rytų ir vidurio Europoje asociacijos (ISORECEA) generalinė sekretorė, nuo 2015 m. yra Tarptautinės religijų istorijos asociacijos (IAHR) vykdomosios tarybos narė. Nuo 2015 m. Lietuvos sociologų draugijos prezidentė. Nuo 2017 m. M. Ališauskienė yra VDU profesinės sąjungos komiteto narė.