Susitikimas su rašytoju Valdu Papieviu

Valdas PapievisKADA: spalio 23 d., antradienį, 17 val.

KUR: Molėtų bibliotekos konferencijų salėje IV a.

Valdas Papievis – prozininkas, vertėjas, žurnalistas, 2016 m. Nacionalinės premijos laureatas. 

Gimė Anykščiuose, Vilniaus universitete studijavo lietuvių literatūrą. 1988-1990 m. su bendraminčiais leido nepriklausomą kultūros žurnalą „Sietynas“.

Nuo 1989 m. Lietuvos rašytojų sąjungos narys. Nuo 1992 m. gyvena Paryžiuje.

  • 1989 m. „Ruduo provincijoje“, romanas
  • 1989 m. „Užmaršties slėnis“, apysakų rinkinys
  • 2003 m. „Vienos vasaros emigrantai“, romanas
  • 2010 m. „Eiti“, romanas
  • 2015 m. “Odilė, arbaOro uostų vienatvė”, romanas
  • 2017 m. “Žiebtuvėliai anarchistai”, romanas
  • 2018 m. “Brydė”, psichologinis trileris

Rašytoją vakaro metu kalbins „Odilės“ leidyklos direktorė Bartė Kuolytė.

Susitikime su rašytoju išgirsime jo požiūrį į kūrybą ir gyvenimą, Paryžiuje patirtus išgyvenimus ir Lietuvos istorinio laiko refleksijas šiais metais pasirodžiusiame, bet prieš 30 metų parašytame romane „Brydė“. Bus galima įsigyti Valdo Papievio romanus: „Eiti“ ir „Brydė“, taip pat kitų leidyklos „Odilė“ išleistų knygų.

Papievis – romanų: „Ruduo provincijoje“ (1989), „Vienos vasaros emigrantai“ (2003), „Eiti“ (2010), „Odilė“ (2015) ir „Brydė“ (2018), apsakymų knygų „Užmaršties slėnis“ (1989) ir „Žiebtuvėliai anarchistai“ autorius. Apdovanotas Antano Jonyno, Antano Vaičiulaičio, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto ir Liudo Dovydėno premijomis.

2003 m. romanas „Vienos vasaros emigrantai“ įtrauktas į kūrybiškiausių metų knygų dvyliktuką. 2010 m. romanas „Eiti“ išrinktas kūrybiškiausia metų knyga. 2010 m. romanas „Eiti“ nominuotas Metų knygos rinkimuose suaugusiųjų prozos kategorijoje. 2015 m. romanas „Odilė, arba oro uostų vienatvė“ nominuotas Metų knygos rinkimuose suaugusiųjų prozos kategorijoje, įtrauktas į kūrybiškiausių metų knygų dvyliktuką.

2016 m. rašytojui V. Papieviui skirta Nacionalinė kultūros ir meno premija už egzistencinės patirties raišką ir atnaujintą romano estetiką.

Rašytojo kūryba jautriai liudija egzistencines patirtis, atveria sudėtingus žmonių santykius, išgyvenamas akimirkas ir žmogui tekusio laiko grožį. Pagrindinis menininko kūrybos principas: „Įsiklausyk į save, rašyk iš savęs, nepasiduok madų vėjams ir skersvėjams“.

Spalio mėnesį V. Papievis susitiks ne tik su Molėtų gyventojais, bet ir surengs kūrybos vakarų maratoną Panevėžio regiono bibliotekose – Anykščiuose, Biržuose, Kupiškyje, Ignalinoje, Panevėžyje, Utenoje, Visagine. Susitikimai su iškiliu rašytoju yra projekto „Literatūros ir kino dienos bibliotekoje“ renginiai. Tai tęstinis Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos projektas, nuo 2010 m. skatinantis Panevėžio regiono gyventojus skaityti nacionalinę literatūrą ir giliau pažinti Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatus.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba

 

Verified by MonsterInsights