Virtuali filosofijos skaitykla. Paskaita „Trubadūrai Rusijos imperijoje arba poetai nelaisvėje“

Į Molėtų viešąją biblioteką sugrįžta Virtuali filosofijos skaitykla!🎉
Tai iniciatyva, kurios metu virtualiai susitikti ir diskutuoti įvairiomis filosofinėmis temomis gali visi norintieji, nepriklausomai nuo profesijos, amžiaus, išsilavinimo, socialinės padėties. Dalyvavimas skaitykloje – nemokamas.
Naujajame sezone jūsų laukia 3 profesionalių filosofų paskaitos bei 10 susitikimų, skirtų aptarti savaitės skaitiniams ir padiskutuoti numatytomis temomis. Skaityklos kuratorė – filosofė prof. Lina Vidauskytė.
Pirmojo susitikimo metu Lina Vidauskytė skaitys paskaitą „Trubadūrai Rusijos imperijoje arba poetai nelaisvėje“.
Prasidėjus karui Ukrainoje kritiškiau imta žvelgti ne tik į Rusijos politikų kalbas, ekonomius žaidimus, bet ir menus – teatrą, literatūrą. Todėl neretai kyla klausimus – kodėl ir kuo kalti poetai, rašytojai? Ypač tie kūrėjai, kurie gyveno ir kūrė XIX ar XX amžiuje. Vakarų valstybių kolonijinė mintis ir politika seniai revizuojama, o štai Rusijos imperijos šlovintojai – poetai, rašytojai, dramaturgai – išvengė šios revizijos. Paskaitoje bus kalbama apie Rusijos imperijos savimonės skleidėjų kūrybą (A.Puškinas, F.Dostojevskis, J.Brodskis ir kt.).
📍 Nuoroda į paskaitą: https://rb.gy/p4yef
✒️ Registracija į skaityklą: skaityklamoletai@gmail.com. Užsiregistravę gausite savaitės tekstą ir nuorodą prisijungimui.
Organizatorius – Molėtų r. sav. viešoji biblioteka.
Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Projekto partneriai: Molėtų gimnazija, Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, Rokiškio r. sav. Jono Keliuočio viešoji biblioteka, Zarasų r. sav. viešoji biblioteka, Molėtų rajono savivaldybė
Verified by MonsterInsights