Virtuali paskaita „Raudoni bateliai“

KADA: rugsėjo 9 d., pirmadienį, nuo 9 valandos 9 minutės

KUR: Molėtų bibliotekoje, rajono bibliotekose, internete

KAS: Virtuali paskaita „Raudoni bateliai“

Rugsėjo 9-ąją pasaulis mini Tarptautinę vaisiaus alkoholinio sindromo (VAS) dieną. Devinto metų mėnesio devintoji diena pasirinkta neatsitiktinai – tam, kad dar kartą būtų priminta, jog besilaukianti moteris visus devynis nėštumo mėnesius turi nevartoti alkoholinių gėrimų. Simboliška ir tai, kad šios dienos paminėjimo renginį – viešą paskaitą „Raudoni bateliai“ kviečiame tiesiogiai stebėti rugsėjo 9 d. 9 val. 9 min.

Kodėl „Raudoni bateliai“?

2013 m. VAS turintis vyras R. J. Formanek‘as, facebook‘o paramos grupės Flying with Broken Wings įkūrėjas, nusprendė apsiauti raudonus batus, kad išsiskirtų iš minios ir smagiai praleistų laiką, kalbėdamasis su nepažįstamaisiais apie VAS. Tuo metu svarbiausia buvo nematomus dalykus paversti matomais, pradėti pokalbius ir stigmą pakeisti į supratimą. 2014 m. grafikos dizainerė ir VAS turinčio vaiko mama Jodee Kulp padėjo R. J. Formanek‘ui sukurti raudonų batelių ženklą ir jį paskleisti pasaulyje.

Dalyvauja prof. (HP) dr. Algirdas Utkus, gydytojas genetikas, VU Medicinos fakulteto dekanas, Loreta Majauskienė, projekto už blaivią motinystę „#neVASSkink“ projekto vadovė, VU Medicinos fakulteto studentė Dovilė Kielaitė, Aurelija Čepulytė, Valstybinio psichikos sveikatos centro Priklausomybės ligų skyriaus vedėja laikinai vykdanti direktoriaus pareigas.