Nacionalinė bibliotekų savaitė: lietuviška ir molėtiška…

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė, jau penkioliktą kartą kviečianti draugėn skaitytojus, bibliotekininkus ir jų bičiulius, Molėtų viešojoje bibliotekoje prasidėjo kiek ankstėliau nei skelbta. Abonemente vyko naujų knygų pristatymas. Skyriaus vedėja Daiva Devicijonienė dėmesį skyrė lietuvių autorių knygoms: grožinei bei šakinei literatūrai. Skaitytojų dėmesio sulaukė kunigo A. Peškaičio, aktorės U. Nasvytytės autobiografinės knygos bei S. Parulskio, U. Radzevičiūtės, R. Mataitytės kūryba. Skaitytoja R. Merkienė pasakojo apie pamėgtus detektyvus bei Helen Fielding „Bridžitos Džouns dienraštis”. Pasak D. Devicijonienės, dauguma naujų knygų suintrigavo skaitytojus ir jos iškeliavo į jų namus atlikti savo misijos – būti skaitomos…

Vaikų literatūros skyrius organizavo kelionę su Molinuku po knygų pasaulį mažiesiems lankytojams iš Molėtų „Vyturėlio” vaikų lopšelio – darželio. Vaikai ne tik išgirdo knygos kelią, bet ir susipažino su atsinaujinusia biblioteka, o sieninių ženklų pagalba galėjo prisiminti ir bibliotekos labirintus.

Informacijos skyrius skaitytojus kvietė į „Literatūrinius Molėtus”. Tokio pavadinimo knygelę buvo parengęs R. Tamašauskas, kurią 1991 m. išleido Lietuvos kraštotyros draugijos Molėtų rajono skyrius. Tačiau skyriaus vedėja Auksuolė Nazarovienė „Literatūrinius Molėtus” – virtualų kelionės maršrutą – rengė gidų kursų baigiamajam darbui ir Nacionalinės bibliotekų savaitės metu pristatė renginio dalyviams, atėjusiems susipažinti su Molėtų krašto literatais. Kadangi šie metai yra skirti Lietuvos etnografinių regionų metams, tai pažintis su savo krašto kūrėjais – savotiška atmintis ir pagarba išėjusiems bei esamiems mūsų krašto poetams ir prozininkams…. Virtualioje kelionėje buvo prisiminta A. Ivonytė, A. Kavoliūnas, B. Budrys, R. Gražys, M. Ivaškevičius, V. Kaziela, P. Tarasenka, L. Pacevičienė, A. Šlepikas, A. Pivoras, B. Šiukšienė, V. Giedrytė…

Antroje dalyje vyko susitikimas su Videniškių krašto literate Rasita Sireikaite – Kaladinskiene, neseniai išleidusia poezijos knygą „Tėviškės soduose”. Knygai atsirasti padėjo kraštietis, poetas, Lietuvos rašytojų sąjungos narys Vytautas Kaziela, o autorė, kalbėdama apie poezijos atsiradimą jos gyvenime, dėkojo savo mokytojams – poetui Remigijui Gražiui bei prozininkui Antanui Pivorui, buvusiam lietuvių kalbos mokytojui. Rasitos kūryboje daug meilės gimtajam kraštui, jo žmonėms, motinai, mokytojams… Gal todėl eilėraščiai paperka klausytoją nuoširdumu ir išgyventu jausmu. Anot autorės, ji niekada negalinti parašyti nė eilutės be tam tikros vidinės būsenos, o eilėraštis gali gimti bet kur: ravint daržą, melžiant karvę… Tačiau ji niekada nesėdinti prie rašomojo stalo, nes rašanti mintyse… Paskui, žinoma, viską tenka užrašyti į sąsiuvinį, kad išsaugotų… Galima būtų ir kompiuteryje laikyti, bet, kaip sako autorė, ji „senovinis žmogus” ir kompiuteriu dar neišmoko naudotis…

Nuoširdumui ir jausmui kompiuteris nėra nei draugas, nei palydovas. Todėl garsiai skaityti eilėraščiai iš knygelės pačios autorės ir renginio dalyvių buvo gyvas bendravimas – apsikeitimas vidiniu jausmu.

Jolanta Matkevičienė

Susitikimas su R. Sireikaite-Kaladinskiene

Verified by MonsterInsights