Susitikimas su keramike Daiva Ložyte ir rašytoja Nijole Kepeniene

Gegužės 3 d. (penktadienį) 16 val. kviečiame į susitikimą su keramike Daiva Ložyte ir rašytoja Nijole Kliukaite-Kepeniene.
(PA)LIKIMAS
Filosofai sako, kad nei praeities, nei ateities nėra, kad tik DABARTIS yra bet kokio gyvenimo forma.
Gal ir jų tiesa. Mes esame ta DABARTIS, kurią PRAEITIS pagimdė, ir ATEITIS gims iš mūsų DABARTIES.
Todėl yra palikimas. Neišvengiamai.
Išgrynintos Daivos Ložytės namelių formos yra ryškiausias nesibaigiančios tąsos liudijimas.
Nijolės Kliukaitės-Kepenienės romanas „Meškos ausy“ perverčia metus nuo Sirokomlės, gimusio prieš du šimtus metų, iki mūsų atgimusio laiko. Fragmentiškai.
Keramikė Daiva Ložytė pristatys savo parodą „(Pa)likimas“, kuri šiuo metu eksponuojama „Gobis. Lauko ekspo“ miesto keramikos parodų paviljone. D. Ložytė, kaip jai įprasta, toliau lieka prie žmogaus būties temos, tik šįkart žymiai praplečia analizuojamą lauką. Dabar ji koncentruojasi ne į pavienio individo jausenas, bet abstrahuoja jas iki bendrų patirčių ir gilinasi į tautos – kaip stambesnės sociumo struktūros – darinį. Nors aktualūs išlieka individualūs asmens bruožai, bet dabar svarbesnės tampa aplinkybės, priežastys nulėmusios istoriškai susidariusios žmonių bendruomenės savastį. Autorė atkreipia dėmesį į tai, kad mūsų tautą jungia ne tik bendra istorija, kilmė, žemė kurioje gyvename, kalba ir kultūra. Ši sąvoka aprėpia daug daugiau, ypač šiais laikais, kai jungiamosios grandys tampa lankstesnės ir ilgesnės, nes savo tautiečius sutinkame kone kiekviename pasaulio krašte. „(Pa)likimas“ – apie praeityje susiformavusius ženklus, simbolius ir kintančias, besimainantiems gyvenimams adaptuojamas jų traktuotes.
Rašytoja Nijolė Kliukaitė-Kepenienė pristatys savo romaną „Meškos ausy“. Gyvename savo gyvenimus, bet kaip dažnai sprendimus mums kažkas pašnabžda, o ir patį gyvenimą mums dovanojo jie – mūsų tėvai, seneliai, proseneliai. Ši knyga – tai pasakojimas apie garbingą Kondratavičių giminę, kurių herbas, kaip jie patys įvardija – sutrešęs kelmas. Iš šios giminės kilęs Liudvikas Vladislavas Francišekas Kondratovičius savo slapyvardžiu pasirinko būtent herbo pavadinimą – Sirokomlė.
Knygą bus galima įsigyti.
Renginys vyks Molėtų viešosios bibliotekos konferencijų salėje (IV a.)
Renginį organizuoja Kultūrinių iniciatyvų grupė Kvadratas (asociacija), vadovas – keramikas Tomas J. Daunora, projekto „Molėtai/ Gobis. Lauko ekspo“ miestų parodų paviljonai kuratorius.
Verified by MonsterInsights