Guy Debord. Spektaklio visuomenė

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad rašytojo ir kino kūrėjo Guy Debord’o (1931-1994) knyga Spektaklio visuomenė išskirtinai paremta kairiosiomis pažiūromis. Iš dalies tai yra tiesa. Marksistinės idėjos, tvyrojusios Prancūzijoje po II-ojo pasaulinio karo, buvo svarbios knygos autoriui. Tačiau knygoje galima įžvelgti ir tam tikrą mūsų laikų ontologiją. Debord’as šiandienos vartotojišką visuomenę įvardina kaip spektaklio, regimybės visuomene. Spektaklis, vaidyba sukuria netikrumo jausmą. O tikrumo ilgesys skatina ne tik revoliucijas, bet ir nihilizmą.  Kviečiame skaitytojus pasvarstyti Debord’o išsakytą spektaklio visuomenės kritiką ir pasikalbėti apie autoriaus minčių  aktualumą, ar jos neišsivadėjo vyraujant vartotojiškumo ir vaidybos erai.

Diskusija vyks spalio 16 d.  18 val. Zoom platformoje.

Kviečiame visus susidomėjusius prisijungti prie Virtualios filosofijos skaityklos, kuri yra nemokama, neįpareigojanti (kiekvienas dalyvis pasirenka pats, ar jis nori aktyviai dalyvauti diskusijoje, ar nori pasiklausyti kitų), bet neabejotinai praturtinanti ir skatinanti pamąstyti apie įvairius dalykus, procesus ir reiškinius kitu kampu.

Registracija į skaityklą: skaityklamoletai@gmail.com

Užsiregistravę gausite savaitės tekstą ir nuorodą pirmadienio prisijungimams.

Projektą „Virtuali filosofijos skaitykla“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Partneriai: Molėtų gimnazija, Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, Rokiškio r. sav. Jono Keliuočio viešoji biblioteka, Zarasų r. sav. viešoji biblioteka, Molėtų rajono savivaldybė.

Molėtų viešosios bibliotekos informacija

Verified by MonsterInsights