Virtuali filosofijos skaitykla #73

Virtualios filosofijos skaityklos susitikimas-teksto aptarimas kartu su prof. dr. Lina Vydauskyte įvyks balandžio 15 d. 18 val. Zoom platformoje.
Šį kartą Virtuali filosofijos skaitykla kviečia drauge paskaityti britų autorės Sarah Bakewell knygą „Egzistencialistų kavinėje. Laisvė, būtis ir abrikosų kokteilis“ (Vilnius: Tyto alba, 2019, p. 9-45; 63-87).
Registracija į skaityklą: skaityklamoletai@gmail.com. Užsiregistravę gausite savaitės tekstą ir nuorodą virtualiems prisijungimams.
Šia knyga pamėginsime pasigilinti ne tik į knygų turinį, tačiau ir atkreipsime dėmesį į tai, kaip rašytojas perteikia filosofines temas. Tačiau ne ta, prasme, kuomet atidžiai ieškome paslėptų idėjų pasakojime. S. Blakewell išradingai ir labai subtiliai perteikia egzistencializmo filosofijos gimimą ir gyvavimą Europoje dar prieš Antrą pasaulinį karą. Jau pats knygos pavadinimas išduoda, kad nusikelsime į kavinę – taip kadaise mėgtą filosofų vietą. Rašyti kavinėje nėra snobizmo apraiška (nors tokia asociacija gali kilti). Galime manyti, kad nukeldama į kavinę, autorė siekia mums priminti, kad filosofija nėra tik universitetų katedrų nuosavybė. Filosofija ir jos klausimai yra padiktuoti gyvenimo, jo šurmulio, katastrofų ir kasdienybės.
Kviečiame visus susidomėjusius prisijungti prie Virtualios filosofijos skaityklos, kuri yra nemokama, neabejotinai praturtinanti, skatinanti pamąstyti apie įvairius dalykus, procesus ir kasdienius reiškinius kitu kampu bei draugiška visiems: prisijungus galima įsitraukti į bendrą diskusiją arba tiesiog klausytis diskutuojančių.
Projektą „Virtuali filosofijos skaitykla“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Partneriai: Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Zarasų viešoji biblioteka, Molėtų rajono savivaldybė.
Verified by MonsterInsights