Virtuali filosofijos skaitykla. Tomo Sodeikos paskaita apie „Nuovargio visuomenę“ (Byung Chul-Han)

Molėtų viešoji biblioteka su džiaugsmu praneša – Virtualios filosofijos skaityklos projektas tęsiamas! „Virtuali filosofijos skaitykla“ – tai iniciatyva gimusi pirmąjį pandeminį pavasarį ir sulaukusi didelio populiarumo tarp įvairaus amžiaus skaitytojų, tapusių glaudžia „filosofų“ bendruomene. Šį kartą skaitytojus prie virtualių susitikimų kviečiame prisijungti jau 7-ąjį kartą.
Meeting ID: 819 4334 5791
Passcode: 705195
7-ąjį Virtualios filosofijos skaityklos sezoną jau balandžio 8 d. 18 val. atidaro prof. Tomas Sodeika. Šį kartą viešoje paskaitoje T. Sodeika pristatys Byung Chul-Hano knygą „Nuovargio visuomenė“. Hanas užima išskirtinę vietą šiandienos pasaulyje, kuriame dominuoja Dešinės-Kairės kategorijos. Išskirtinumas iš dalies kyla dėl to, kad Hanas apjungia keletą disciplinų ir pasaulėvokų, keletą pasaulių: Rytus ir Vakarus, meną ir filosofiją, teologiją ir politiką. Jis užaugo Pietų Korėjoje, bet studijavo Vokietijoje, kur šiuo metu ir gyvena. Hano filosofinis stilius yra meniškas, apjungiantis Budizmą ir Krikščionybę (tačiau autorius nepraktikuoja minėtų religijų). Jam ypatingai rūpi išaugęs technologijų, galios klausimas. Subtiliai apjungdamas Martino Heideggerio ir Zeno filosofiją Hanas svarsto apie šiuolaikinę visuomenę, kaip patiriančią išskirtinį nuovargį. Koks tai nuovargis? Kodėl jis vis tik yra teigiama patirtis?
Byung Chul-Hano knyga „Nuovargio visuomenė“ pasirodė lietuvių kalba 2024 m. Jos vertėjas Tomas Sodeika kviečia skaitytojus prisijungti ir pasiklausyti pastabų, įžvalgų apie išskirtinę Hano filosofinę poziciją.
Kviečiame visus susidomėjusius prisijungti prie Virtualios filosofijos skaityklos, kuri yra nemokama, neabejotinai praturtinanti, skatinanti pamąstyti apie įvairius dalykus, procesus ir kasdienius reiškinius kitu kampu bei draugiška visiems: prisijungus galima įsitraukti į bendrą diskusiją arba tiesiog klausytis diskutuojančių.
Projektą „Virtuali filosofijos skaitykla“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Partneriai: Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Zarasų viešoji biblioteka, Molėtų rajono savivaldybė.
Verified by MonsterInsights