Bibliotekos transformacija: patarkite architektams

Kvietimas į susitikimą su architektais

KADA: spalio 8 d., ketvirtadienį, 14.00

KUR: Molėtų bibliotekos Informacijos skaitykloje

KAS: Susitikimas su Architektūros laboratorijos „Meninės bibliotekos transformacijos“ dalyviais architektais ir tyrėjais

Molėtų biblioteka, architektai ir tyrėjai kviečia molėtiškius aktyviai prisidėti prie savo bibliotekos transformacijos.

Architektūros kokybės vystymo asociacija (toliau – AKVA) kartu su Molėtų r. sav. viešąja biblioteka, finansuojant Lietuvos kultūros tarybai, inicijuoja projektą Architektūros laboratorija „Meninės bibliotekos transformacijos“, kurios tikslas – pirmą kartą Lietuvoje – su eksperimentinių architektūrinių instaliacijų pagalba kurti naujas patirtis bibliotekos erdvėje.

ARCHLAB kuruoja architektas, Vilniaus dailės akademijos (VDA) Interjero dizaino katedros vedėjas doc. dr. Rokas Kilčiauskas, vienas iš grupės architektų, laimėjusių Latvijos nacionalinio meno muziejaus architektūrinį konkursą.

Transformacijai pagrindus savo tyrimu deda miesto sociologė, socialinių mokslų daktarė Dalia Čiupailaitė-Višnevska, aktyviai besidominti šiuolaikine bibliotekų architektūra ir jos santykiu su žmonėmis, kurie tose erdvėse lankosi. Pasikalbėjusi su bibliotekos skaitytojais ir pati išbandžiusi bibliotekos erdves sociologė išnagrinėjo esamas Molėtų bibliotekos patirtis.

Kruopščios analizės pagrindu suformuotos užduotys ARCHLAB dalyviams. Jau greitai – spalio 8-10 dienomis – keturios architektų-kūrėjų grupės rinksis Molėtų bibliotekoje, kur startuoja kūrybinė ARCHLAB dalis.

Architektūros laboratorijos „Meninės bibliotekos transformacijos“ (ARCHLAB) idėja – nagrinėti esamas bibliotekos naudotojų erdvines patirtis ir kurti jas transformuojančias, naujus patyrimo būdus pasiūlančias ir kartu naudotojų poreikius išpildančias architektūrines instaliacijas.

Projektu siekiama jo dalyviams kartu su bibliotekos lankytojais sukurti galimybę plėtoti vaizduotę ir kūrybingumą, per aplinką pakeisti leidžiančių ir naujas jutimines patirtis suteikiančių erdvių kūrimą ir naudojimą. Eksperimento Molėtų bibliotekoje patirtimi bus pasidalinta ir su kitų Lietuvos ir užsienio bibliotekų atstovais. Architektūros kokybės vystymo asociacijos (AKVA) inicijuotą projektą Molėtų r. sav. viešojoje bibliotekoje remia Lietuvos kultūros taryba.